Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čtečka e-knih

Zdravím vespolek,
už delší dobu se poohlížím po nějaké čtečce E-knih a jelikož jsem v tomto ohledu naprosto neznalý, rád si nechám poradit.
Co bych si od čtečky představoval ?
Rozhodně chci podsvícení s možností vypnutí - je mi jedno či bude displej defaultně podsvícený či bude nasvícený.
Představoval bych si e-ink, jednou jsem už takovou měl a nemohl jsem si na nic stěžovat.
Chci aby podporovala všechny možné formáty - pdf, mobi, e-pub...
Paměť mě moc nezajímá, neplánuju v tom mít tisíce knih najednou, takže je jedno jestli to bude mít 1 nebo 50GB...
Výrobce mě nezajímá, předpokládám, že doporučíte kvalitu
Cenu bych klasicky chtěl co nejnižší, nicméně se přizpůsobím, takže strop stanovovat nebudu, ale 5 tisíc za ní nedám.

To je pravděpodobně vše co si od čtečky představuji, předem díky za rady.

Doporučil bych PocketBook 626(2) Touch Lux 3. Cena okolo 3000 Kč. Barvy jsou bílá, šedá, zlatá. Na jednom webu kde jsem před rokem kupoval ještě vyšší typ (a jsem spokojen) se píše:

"Lux 3 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch Lux 3 zvládne bez nutnosti konverze na počítači." A PDB to zvládá, z PALMu mám v PDB těch knížek hodně.

Obchod kvůli reklamě raději neuvádím. K čtečce dávají 7500 knih, fólii na displej, garance 0 vadných bodů... Pokud chceš větší, tak 7,8" Pocketbook 740

Nebo vyšší 6" model pocketbook 631 touch hd. S formáty je to stejně a má vyšší rozlišení. Stojí už 4 000 Kč .

Amazon úplně vynech, ten má jen svoje mobi.

Dále jsem vybíral Booken cybook muse HD ale ta má menší podporu formátu: EPUB, PDF, HTML, TXT, FB2, DJVU

Dále existuje čtečka s androidem c tech lexis. operační systém android , takže to podporuje všechny formáty (stáhneš app) To už je spíše tablet s e- ink displejem. A co jsem četl tak výdrž baterky max týden, což u "normálních čteček" se ofiko uvádí měsíc. Já mám ten pocketbook 631 a nabíjel jsem ji po 2.5 měsících, samozřejmě záleží na často čteš.

Jen bych upozornil že formát PDF není určen pro čtečku. Sice se dočteš že čtečky mají funkci reflow ale i tak to není žádná lahoda číst pdf soubor na čtečce.

Já mám právě také PB 631 HD. Navíc je m.j. audio výstup. Teď se prodává nová verze jen v tmavě hnědé, hlavní rozdíl je možnost volby odstínu podsvícení.

Nad C-tech Lexis jsem také uvažoval, ale Android je pro mne spíše nevýhoda. Argument že se tam dá instalovat české předčítání jsem nedbal.