Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak preinstalovat pokazeny ntb

Zdravim,

prednedavnom sa mi NtB zacal poriadne spomalovat a casto zacal nereagovat prieskumnik windows a pod. Pokusal som sa preskenovat NtB antivirakmi ale casto ich to prerusuvalo a nikam som sa s tym nedostal. Po dvoch dnoch sa mi vypol ntb lebo bol vraj pretazeny s popisom akysi KERNEL error a potom sa mi zobrazila, ze sa vykonava automaticka oprava... Potom uz ani to neslo a vzdy ked zapnem NtB bez instalacneho media, sa mi zobrazi BIOS. Pokusal som sa preinstalovat NtB a dal som novy windows instalovat na druhy disk, aby som nestratil data a ono to bolo niekolko na 0% tak som ho vypol nasilim a potom sa to vzdy zastavilo v nejakom bode a nepokracovalo. Najprv mi naskakoval problem (vid obrazok) a ked som stlacil F8 tak bez odozvy ... Najskor sa to zastavilo na tom bode, kde som klikol install windows a potom som mohol max. hybat s mysou a potom som vymenil instalacku a teraz sa mi zobrazi len ikona windows (vid obrazok) a potom uz ani po hodinach nic. Neviete nahodou, co s tym mam urobit? (tiez by som bol rad ak by som mohol zachovat data)

Mám dojem,že tazatel NB nespustí,aby mohl provést jakýkoliv test. Rada je taková,že nyní použít disk,který bude v jiném zařízení naformátován a proběhne pokus W nainstalovat znova. Na odzkoušení funkčnosti takového NB existují i bootovatelné DVD s testovacím OS.

Teoreticky by se měla při vložení instalačního média instalace systému spustit automaticky, jinak funguje návod k tomu krámu, a napoví jakou klávesu stisknout v kterou chvíli, abys mohl zvolit, odkud chceš bootovat. A jak jsi zjistil, že se nepřehřívá? Sázím na zakydaný ventilátor a přehřívání systému (to neber jako útok, to je prostě popis stavu u ntb, který je tak dlouho používaný, a to chování by tomu celkem odpovídalo). Jo - a před novou instalací systému si laskavě ověř na stránkách výrobce toho ntb, jaký OS maximálně podporuje (má pro něj ovladače), ať za chvíli neřešíme, že něco nechce fungovat/nainstalovat, nebo tak něco…

pôvodne som tam mal Windows 8.1, ktorý fungoval tak, ako má... A ja som sa snažil nainštalovať len windows 8.1 alebo windows 7 a tieto dva viem, že určite podporuje... Teplotu som sledoval cez Hirenboot a ani to nehučí... Teplota je v poriadku... To proste sa spustí, ukáže 4 kocky okolo seba a načítavanie sa, potom zmizme a proste nič... A to sa mi deje odvtedy, čo som násilím vypol NtB potom, ako sa mi to zastavilo na
0 % ked som zvolil, nie tú partíciu, kde som mal pôvodný windows ale druhú.... Pravdepodobne bude pes zakopaný niekde v poškodených súboroch (môj názor) ale neviem to opraviť.....

A formátoval někdo ten disk mezitím, nebo ne? Pokud jo, a podařilo se mu odstranit i recovery oddíl, tak máš smůlu, ten postup fungovat nebude, a nezbude tím pádem nic jiného, než znovu naformátovat a provést čistou instalaci systému (a pak ty ovladače z odkazu - doporučuji je stáhnout předem na flešku, bude pak mnohem jednodušší instalace).

Cez nejaké ubuntu som sa na to díval a dačo tam bolo ale mohli to byť aj poškodené súbory... Ja som radšej zálohoval dáta a formátoval OS partíciu.... Pri spúšťaní ubuntu sa objavil aj takýto error:
ata1.00: exception Emask 0x0 SAct 0x0 SErr 0x0 action 0x0
ata1.00: BMDMA stat 0x24
ata1.00: failed command: READ DMA
ata1.00: cmd c8/00:08:b0:f7:46/00:00:00:00:00/e0
res 51/40:08:b0:f7:46/40:02:02:00:00/e0 Emask 0x9 (media error)
ata1.00: status:{DRDY ERR}
ata1.00:error:{UNC}
end_request: I/O error, dev sda, sector 4650928