Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava rekordéru HDD a DVD

Oprava rekordéru HDD a DVD, jedná sa o LG . DVD nenapaľuje poriadne bude treba vymeniť. Na HDD nahráva televízne vysielanie po krátko čase sa vypne a nahrá iba 10 minút z plánovaného nastavenia 30 minút. Nikdy nebol formátovaný . Má to asi 8 rokov každodenného používania. Neviem či sa dá len tak vymeniť HDD a DVD mechanika či to bude fungovať.

HDD tam bude možná ještě PATA a mechaniku za běžnou do PC asi nevyměníš.Co jsem kdysi kuchal svůj rekordér,tak tam byla mechanika dělaná přímo na míru a na ten disk nebylo v PC vidět.Dál jsem to nezkoumal a koupil jiný rekordér.Je to třeba rozebrat,prozkoumat a poměřit.

Pravda, pravda, ale v tých DVD rekordéroch s HDD nie sú SLIM mechaniky - sú tam klasické do PC - takže teoreticky je to jedno, či taká, alebo onaká, podstatné je, aby firmware ju vedel "kontaktovať", komunikovať s ňou, napaľovať.
A práve ten firmware bude obrovský problém - pri tak starých zariadeniach už sa neaktualizuje, takže nové mechaniky nebude poznať.

No tak sorry - čítam problém, nie nejaké ďalšie alternatívy. Ale aj v prípade výmeny HDD v týchto zariadeniach sú staré PATA HDD (mal som kedysi Panasonic) a dokonca tam bol 40-žilový IDE kábel. To za prvé. Za druhé (písal som vyššie) - i výmena HDD potrebuje aktualizáciu firmware a problém bude (keďže sa často už neaktualizuje), že firmware nebude poznať ten HDD.

A môj názor je - END s používaním toho DVD rekordéra s HDD.
Ja som svoj Panasonic (taktiež štrajkovala DVD mechanika) rozobral, HDD som dal do PC (starý PC s EIDE), naformátoval a HDD funguje ďalej.... A ostatok ----> elektroodpad.