Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrnění řádků ext.monitoru

Když připojím externím QHD monitor přes HDMI k některým PC , se mi stane, že tam vertikální zrní obraz, zjistil jsem, že to je "vizitka" režimu 1920x1080 x 30(?60) interlaced. Monitor přes HDMI nezvládne QHD60 z podivného důvodu (jediné vysvětlení, je, že HDMI převodník je tam ve verzi 1.2, místo logicky se hodící 1.3-4 samozřejmě přes displayport to jde a přes DVI dual link udajně taky.), QHD-30 sice zvládne, ale, musí se v utilitě ručně zadat tento režim (a 30Hz není moc hezké)

- U jednoho PC se to stane rovnou (linux fedora), nejde tam snad ani vybrat jiný režim, tudíž je hdmi nepoužitelné tam.
- U druhého PC se to neprojevuje, umí přes HDMI 1920x1080 "normálně", bez interlaced 30 Hz i 60Hz.
- U třetího PC umí 60Hz neprokládaně, ale 30 Hz prokládaně,se zrním. co je to za haluze? Zkoušel jsem i odšrtnout Skrýt režimy, které monitor neumí.

Co je to za bordel? proč tam u některých nejde nastavit 1920x1080 bez prokládání 30Hz (abych aspoň mohl zkusit, zda někde nevyplave QHD rozlišení) a

Hmmmm......
TRI rôzne PC = TRI rôzne grafiky = TRI rôzne podporované možnosti grafiky!!!
Ext. monitor môže zobraziť len to, čo DOKÁŽE grafika podporiť a poslať monitoru.
To ťa nenapadlo?

Samotný monitor je len ZOBRAZOVADLO a zobrazje to, čo sa mu dodá. Že má veľký rozsah PODPOROVANÝCH režimov, to je jeho výhoda. Ale musíš si uvedomiť, ak grafika NEDOKÁŽE dodať 1920x1080/60 - tak ten monitor to nemá ako zobraziť (1920x1080/60).