Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Indexování souborů - všeobecné informace

Zdravím,

nejedná se o problém, ale spíš mám pár otázek ohledně indexování, které mě zajímají a nepodařilo se mi je vygooglit :) Kolik indexování zabírá místa (je ovlivněno množstvím souborů, nebo bere určité % z disku)? Má indexování význam i na SSD? Když mám více disků, ukládá se indexování na systémový disk, nebo má každý disk své vlastní indexování? To poslední mě zajímá hlavně u externího disku, který přenáším mezi 3 zařízeními...

Předem děkuji za odpověď :)

řekl bych že určitě má výnam i na SSD, z několika důvodů:
-index jsou pohromadě (v jednom souboru s jednotnou vhodnou strukturouú), takže je to i (především?) procesorově méně náročné (data už jsou "vytažená"- nemusí se znovu destilovat z konrkrétního formátu), diskově nejspší také
- jsou indexována jen "relavantní data" jako např slova v popisku, či slova dokumentu.

Kolik indexování zabírá místa

Záleží na tom, co všechno se indexuje.

Má indexování význam i na SSD

Může mít, ale už bude podstatně menší než u HDD.

ukládá se indexování na systémový disk

Ano, standardně na: c:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\

Index je uložen defaultně na systémovém disku (kompletní indexový soubor) je na jednom místě, není ukládaný na každém disku. Ani by to nemělo smysl, protože to není standard, aby jej využívaly různé systémy při přenášení disku.
Standardně je uložený:
C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Windows.edb

Obsahuje kromě atributů souboru (jméno, datumy, velikost, ...) i indexovaný obsah sobuoru - např, obsah mailů v MS Outlook, obsah sobuorů DOC, PDF, ... takže jsi schopný hledat i podle textu, který se v souborech vyskytuje