Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prázdný řádek na začátku nové stránky ve wordu

Dobrý den,
mám problém s automatickým prázdným řádkem na začátku každé nové stránky ve wordu. Když se rozhodnu, že odstavec, obrázek, tabulka...nebo cokoliv chci mít až na další stránce (ctrl+enter), tak mi to před ten odstavec, nebo obrázek na nové stránce hodí automaticky prázdný řádek. Ten sice jde smazat, ale po smazání řádku se mi text nebo objekt vrátí zpět na předchozí stranu. Nikde jsem nenašel, čím se ten automatický řádek přidává, ale dřív mi to nedělalo, takže jsem to musel asi ve formátování nějak nevědomky nastavit. Prosím o pomoc, jak se toho zas****ho řádku zbavit. Děkuji mockrát, Vláďa.

Řešení:

Chyba není ve wordu, ale v tvých rukou. Word nemá důvod, proč by na novou stránku sám dával nový řádek, to děláš ty. Přiznej barvu, kde máš kurzor, když mačkáš to Ctrl+Enter? Tipuju, že tu novou stránku řešíš už v napsaném textu, tzn že umístíš kurzor do místa kde chceš tu novou stránku - jenže místo abys ho dal před to, co má být na nové stránce, tak ho dáš na konec toho, co má zůstat na té předchozí!
Správný postup:
[81463-ok1-png] [81462-ok2-png]

Špatný postup:
[81465-sp1-png] [81464-sp2-png]

Tak sice nevyřešeno, ale problému jsem se zbavil.:-) Stačí uložit soubor jako docx (původně jsem měl doc) a v tomto novém formátu lze prázdný řádek prostě smazat. Je to sice trochu pracné u dokumentu s desítkami grafů a obrázků, ale funguje to! Hurá!

Možná by to urychlila funkce najít, případně najít a nahradit. Při použití zástupných symbolů (zcela vlastních microsoftích, jiných než běžně používané regulární výrazy) se dají všechny konce stránek lehce najít. A pokud se podaří vymyslet a hlavně wordu sdělit i nějakou podmínku pro nahrazení bude to otázka pár vteřin (např. ruční zalomení stránky následované prázdným řádkem nahraď za ruční zalomení stránky).
Word (stejně jako LO writer) obecně není doporučovaný na dokumenty, které mají víc jak nějakých 50 stránek, ale aby se člověk učil třeba v Latexu pokud nedělá podobné elaboráty pořád, to už je lepší zkousnout ten word s vědomím jeho nedostatků. Hlavně je potřeba si před každou větší změnou zálohovat starší verzi, aby bylo kam se vrátit.

Chyba není ve wordu, ale v tvých rukou. Word nemá důvod, proč by na novou stránku sám dával nový řádek, to děláš ty. Přiznej barvu, kde máš kurzor, když mačkáš to Ctrl+Enter? Tipuju, že tu novou stránku řešíš už v napsaném textu, tzn že umístíš kurzor do místa kde chceš tu novou stránku - jenže místo abys ho dal před to, co má být na nové stránce, tak ho dáš na konec toho, co má zůstat na té předchozí!
Správný postup:
[81463-ok1-png] [81462-ok2-png]

Špatný postup:
[81465-sp1-png] [81464-sp2-png]

Paráda, tak odpověď je na světě. Máš pravdu, ten problém byl u objektů uprostřed již napsaného textu, snažím se to formátovat průběžně při psaní, ale občas se člověk dodatečnému formátování nevyhne. Díky!:-):beer: