Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID ve stolním PC mimo systémový disk

Zdravím,

chtěl bych si v PC udělat především kvůli zálohování fotografií "diskové pole" s RAIDem 5, ale mimo systémový disk, který by s tím neměl nic společného.

Takže - 1 disk s OS, 4 disky v RAID 5. Lze to vůbec?

Má deska RAID podporuje, ale co jsem se různě dočetl, tak RAID musí být skrze všechny disky aby to řídila deska, je nějaká jiná možnost?

Mám WIN7 64 bit, deska GIGABYTE Z97-HD3

Díky

Že to není úplná záloha vím, zálohuji ještě na NSA server u rodičů, nicméně když mám 4 stejné disky a v PC volné SATA sloty přišla by mi škoda to nevyužít.

Každopádně mám problém s "nalezením disků".

V BIOSU je vidím, jsou povoleny (4x1TB), nicméně ve správě disků vidím mimo systémový disk pouze jeden o velikosti 2TB (neinicializovaný tedy).

EDIT: ve správci zařízení vidím mimo ten systémový pouze Intel RAID1 volume SCSI Disk Device, moc nechápu jak se to tedy samo vytvořilo.