Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD WD Black nebo Re?

Do PC kupuji na data disky WD řady Black - HDD 2TB WD2003FZEX Black 64MB SATAIII/ 600 7200rpm. Teď jsem si ale všiml že řada Re pro RAID (konkrétně HDD 2TB WD2004FBYZ Re 128MB SATAIII/ 600 7.2k RAID ) je levnější o 100 Kč, má dvojnásobnou cache a dvojnásobnou životnost přepisu dat (600 000 oproti 300 000). Je v něčem fígl nebo je fakt řada Re výhodnější?

Je to uplne jedno, maximalne si zkontroluj delku zaruky, ale i ta by mela byt myslim stejna.

Mimochodem 7200ot. je vhodny leda jako pracovni disk, na zalohy staci tissi 5400ot., ale treba potrebujes vic pracovnich disku.

Muze mit maximalne ten Black malinko jinak nastaveny firmware diky cemuz bude o nejake procento vykonejsi. Tak tomu bylo i v minulosti, kdy rozdil mezi Blue 7200 a Black 7200 byl v podstate v nastaveni firmwaru a slo to tehdy prenastavit, bud Black ztisit nebo naopak Blue udelat vykonejsi a pak se vykon shodoval. Nicmene toto uz ve firmwarech nejakou dobu nelze. Nevim, jak je to s Red Pro vs Black, to pockej, tady se vyskytuji experti, kteri budou vedet.