Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde odinstalovat Avira

Ahoj. zkusil jsem odinstalovat antivirus Avira, restartoval se notebook a ona se zas nějak sama po chvíli nainstalovala. jen vim že hned po startu windows už běžely procesy od aviry no a pak ji to zas nainstalovalo zpět. ručně to smazat nejde, nepustí mě to i když jsem admin... Žadny nastroj jsem nenašel na netu a ani video ktere by mi pomohlo. Nevíte jak s tím balastem pryč?

no přes nouzovy režim mi pořad zustala ta zakladni apliakce kde si vyberete nějakyz jejich produtku jako je antivirus, vpn a nevim co na instalaci... použil jsem iobit uninstaller a přes něj jsem smazal složku v program files s avirou. zbytek ručně. něco malo mi zustalo ale aspon jsem ted uměl ručně ukončit dva procesy od aviry a zda se že už to nezlobi... děkuju

Avira, ale i každý jiný antivirový program má na úspěšnou a dokonalou odinstalaci svůj vlastní program.
V tomto případě to je: Avira AntiVir Removal Tool . Stahuje se odtud: http://qpdownload.com/avira-antivir-removal-tool/
Stáhneš, uložíš a restart do nouzáku - to je nezbytné. Teprve z onoho nouzáku se pouští onen program přes pravomyš jako správce.
Laicky řečeno a velmi zjednodušeno: co není spuštěno a nebrání se, s tím lze snadněji cokoli provádět......
Lze v případě potřeby dočistit registry přes: Avira RegistryCleaner ten se sosne odtud: https://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/902;
...taktéž z nouzáku přes pravomyš.......
Jelikož je antivir tzv. nízkoúrovňový soft, vůbec bych se v tomto případě nedivil kdyby chtěl nejprve opravit a plně zfunkčnit antivirus, a teprve následně poté by odinstalace antiviru proběhla tzv.: dočista - dočista.