Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet po zapnutí pc, ale po resetu ano.

Zdravím, jdu hned k věci, když zapnu PC tak mi nejde internet, ukazuje se mi, že nejsem připojen k síťi hned potom, co restartuju PC tak se hned k síti připojím a internet funguje. Reinstalace síťovky nic nezměnila, vytahování a zapojování síťového kabelu taky ne :D restart routeru taky nic, prostě musím rest PC pak to jde. OS je WIN 10.
Chci se zeptat ,zda místo pokusů a zkoušení nebude jednodušší prostě reinstalovat windows a nasintalovat vše znovu (ovladače atd..). A za je to 100% softwarová chyba, abych zbytečně nereinstaloval windows a ono to stejně nešlo. Díky.

Musis spravit diagnostiku, overit si, ci sietovka deteguje kabel, ci prebehla autonegociacia rychlosti, ci funguje u teba dhcp klient a potom sa mozeme odrazit dalej.
Najdi si vlastnosti sietoveho adaptera, pozri si aka je tam rychlost, ci odisli nejake packety, ci nejake prisli. Ak len odisli chod do sluzieb a pozri si, ci ti bezi dhcp klient sluzba, pripadne ju restartni.
Ak to pomoze pozri si event viewer a hladaj chybovu hlasku, ze preco to nejde hned po zapnuti.

Ne,k vůli takovým věcem se Windows nepřeinstalovává. Máš v možnostech napájení nastaveno opravdu vypnutí ? Žádná hibernace nebo režim spánku ? U síťové karty bývá zatržítko "vypínat zařízení z důvodu šetření energie". To by při nevypnutí mohlo zůstat aktivní a restartem to zrušíš.

ano vše je pozapínané, jak říkám v PC nemám vůbec nic a už to řeším 2 dny, bude pro mě jednodušší reisntalovat win a neřešit to. Proto se ptám, zda reisntalace windows 100% pomůže. Už se mi to nechce dál řešit, radši za 30 minut reinstaluju win. Ale chci vědět jestli reinstal 100% pomůže nebo nemusí.