Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na wifi má nižší rychlost, než přípojka do netu

Dobrý deň, mám internet od UPC 200MBit/s cez kábel do PC ide 1GBit tak nie je problém 200 Mbit a taktiež aj iPhone 7 ktorý má AC tak ide na 200, ale mám notebook, ktorý je len n a max cez Speedtest ukazuje 45 Mbit a to som meter od modemu neviete prosím ? Ďakujem vopred
Změna předmětu, původně: Dotaz (Prasak)

Ide aj o to, aký máš router - norma síce je pre N-ko 600Mbps (4x150Mbps), ale niektoré ak dajú 54Mbps - tak môžeš byť spokojný.
Ak by si mal AC-čkový router, tak tam by si mohol (teoreticky) mať až 1,3Gbps (1300Mbps).

A tiež záleží aj na WiFi karte v NB, pásme, kanáli....

Ono zalezi od routra a klienta a este kopca dalsich veci.
Tu si to prestuduj je to dobre popisane https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009.
Na MT, kde som testoval priepistnost a povazujem ich momentalne za najlepsie routre na trhu som v klasickom panelaku nesiel cez 50Mb pri 150Mb TX/RX. Pri 300Mb modeloch sa to blizilo k 100.
Inak uplne ma dojima marketing novych dual bandovych routrov (Asus a spol), kde vyrobca scita teoreticke rychlosti 5 a 2.4GHz a napise to na krabicu. Zakaznik ma potom pocit, ze ten router ho spoji 1300Mb rychlostou a ked v praxi dostane na ac ledva 200Mb tak je sklamany.