Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno boot "cd" cez prikazový riadok

zdravim prosim vas o radu neviem ako mam uz nato ist...

mam notebok ktory nejde pretoze tam treba jednoducho preinstalovat win je tam win 7 starter SNPC OA to setko je vzadu na nalepke aj s kodom napisane
notebok mi poradovali a nemam knemu ziadne cd ani nic cim by som si ten windows preinstaloval
chcem sa opytat ci sa ta touto metodou https://www.youtube.com/watch?v=YcJNCtQz6Vo (ten link odakzuje na navod ako cez cmd spravit bootovacie usb ) dal ten win preinstalovat alebo ako si proste vytvorit botovacie cd ked mate originalny windows ale napriklad... ste ho stratili moj pripad je ze ho nemam lebo mi ho nedal majitel notebooku ak vlastne ktomu aj cd bolo viem ze su aj OEM sa mi vidi ze to su uz predinstalovane a niekde v cipe ci kde je ten win atd atd velmi sa tomu nerozumiem.

ja som to skusal cez tento navod... len jedna vec este .. hdd s noteboku som vybral a napojil cez usb 3,0 sata 2 prevodnik zo zdrojom do mojho pc a skusal som to tak... ked zadam prikaz list disk vyskoci mi disk #0 931 gb ako moj zakladny ktory mam denely na dve casti potom dalsi dsik ktory je tam disk #1 ako 232 gb toje ten s noteboku a disk #2 7640 mb akoze usb aspravim postup prikazov v navode ale nakoniec stoho nemam nic.. ked si tak vsimam clovek na videu ma v dvd mechanike virtualny obraz windowsu este asi.. to ja nemam pretoze ked som skusal stiahnut original kopiu windowsu s cd keyom na nalepke cez tuto stranku https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows7 tak mi to nefungovalo a nechapem aky vyznam ma stahovat warezacky win ked mam originalny to si rovno mozem spravit na cierno sam

prepacte mi za dlhy text... ale snazil som sa vam moj "kuriozny problem" priblizit co najviac.. ak mate zaujem mi pomoct... vopred vam velmi dakujem ..

Řešení:

a) musíš si opatřit instalačku (pokud je to OEM, asi nelze stáhnout z MS, můžeš zkusit dodavatele NB).
b) musíš si opatřit ovladače (pokud neseženeš originál OEM instalačku).
c) HDD musí být v NB správně zapojené.
d) vstoupíš do BIOS (DEL, F1, ... dle typu) a zvolíš boot z instalačky (CD či USB), uložit, restart.
e) instaluješ.

Nebo proveď "obnovu do továrního nastavení" dle návodu pro daný NB, lze doporučit !!!

Jestli myslíš udělat instalačku z nainstalovaných Windows, tak to fakt nejde. Navíc tam ve složce Windows všechny soubory nejsou.

loading...

a) musíš si opatřit instalačku (pokud je to OEM, asi nelze stáhnout z MS, můžeš zkusit dodavatele NB).
b) musíš si opatřit ovladače (pokud neseženeš originál OEM instalačku).
c) HDD musí být v NB správně zapojené.
d) vstoupíš do BIOS (DEL, F1, ... dle typu) a zvolíš boot z instalačky (CD či USB), uložit, restart.
e) instaluješ.

Nebo proveď "obnovu do továrního nastavení" dle návodu pro daný NB, lze doporučit !!!