Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM - sloty a GPU - přídavné napájení

Zdravím,

potřeboval bych prosím poradit:

1) na ZD mám sloty pro RAM A1 B1 A2 B2, bohužel mám nainstalovaný velký chladič na CPU, a RAMky dokážu osadit pouze do A2 a B2 (mám 2x 8GB), jaký to má vliv na RAM ?
Počítám s tím že tam bude menší rychlost.
Při každém spouštění PC, mě to upozorňovalo, že nemám správně zapojené RAM, tak jestli to tak nechat nebo spíše vrátit 2x 8GB a vzít 1x 16GB.

2) Na GPU (1080Ti) mám dva sloty pro přídavné napájení (2x 8pin), potřeboval bych vědět jestli do každého slotu musím napojit zvlášť jeden svazek kabelů nebo stačí, když napojím jeden svazek na kterém jsou dvakrát 8x pin. 2x8pin

Předem velice děkuji za pomoc.

1) Mám tam Scythe Ninja 4 a je dost velký, nepočital jsem s tím že bude takhle zasahovat do RAM slotů, díval jsem se pouze na velikost CASE, aby se tam vlezl, nicméně zajímalo mě jaký to má vliv, když nejsou RAM zapojené v dual režimu.

2) Oba dva musí byt zapojeny ? Mám to chápat tak, že na každý 8xpin mám mít vlastní svazek ?

zajímalo mě jaký to má vliv, když nejsou RAM zapojené v dual režimu.

- Kdyz nejsou v Dual chanel, tak jsou v Single chanel, rozdil, kdyz si vezmu ze mas GTX@1080, je v FPS zanedbatelny (zalezi od CPU i na aplikaci ci hre).
* Standart = osazeni A2+B2, jestli ti pri startu PC hlasi chybu, bez do BIOSu a zadej 'Restart Default".

- Ta GTX nema nahodou 6+8 ? (ale to je ted v podstate jedno)
* Jinak ano, musis zapojit vsechny ty PINs, vsak vyzkousej sam, co se stane kdyz zapojis jen polovinu, ale moc toho naobrazovce neuvidis (jestli se bavime o PINs na grafické karte).

[TiP] ~Jestli ti jde o to, ze namas dostatecny pocet PINs, daji se zakoupit adaptery za pak Kc.
- Naposled co jsem mel GTX@1080 né Ti v ruce, tak mela pribalenej pridavnej adapter (molex -> 8xPin), typu jako na ilustracnim obrazku.

*Ilustracni obrazek.
[$_35.JPG]