Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux - chmod adresáře a jeho obsahu

Mám na disku složku, která si pro mazání, editaci a přidávání dalších souborů vyžaduje práva roota, adresáře bych se rád zbavil, jenže je problém v tom, že každý podadresář a každý jeho soubor vyžaduje roota taky.. Sice vím, jak smazat jednu položku pomocí "sudo chmod 777 soubor", ale doopravdy se mi nechce chmod vypisovat u takového množství souborů.. To znamená že potřebuju nějak docílit toho abych měl práva roota, nebo musí existovat parametr pro chmod který aplikuje chmod na adresář i jeho obsah.. Předem díky :-D

Řešení:

sice už jsem problém vyřešil, ale díky za pomoc i tak ;-) stačilo jen zapnout mc jako admin a jednoduše složku vymazat

1. chmod nastavuje práva, nemaže
2. chmod samozřejmě umí rekurzi. Parametr -R, tj. např. chmod -R 777 my_folder
3. chmod pro mazání není vůbec třeba, stačí použít nejmocnější příkaz unixu, rm, se správnými parametry a samozřejmě pod všemocným rootem (unix rozhodně není Windows): rm -rf my_folder (za jakékoli pochybení nese odpovědnost ten, kdo tento příkaz spustí).