Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Printscreen - miniaturní utilita - 64 bit verze

Prosím o doporučení konkrétní utility. Potřebuji minimalistickou GUI utilitu, která je 64 bitová, nejlépe jednosouborová a schopná nahradit a fungovat jako "printscreen". Případné zadávání parametrů přes command line vítáno. Výstup stačí grafický PNG, případně PDF. Pokud bud eumět natočit video z obrazovky, jenom dobře, neí to však podmínka. Může být i licencovaný program. Nepotřebuji jít s kanonem na vrabce ve stylu Snagit a pod.

Používám GrrenShot. Není jednosouborový, ale instalovat jej nemusíš. Video točit neumí, jinak umí vše, co jsem požadoval, včetně otevření obrázku po sejmutí a jednoduché editaci - zvýraznění určitých oblastí, dokreslení šipek, textu, ...

Můžu všetečný dotaz? Jaký smysl má u takové utility, aby byla 64b? Co ti to přinese navíc?

Jedná se o to, že starší verze nabootovaného Active@ Boot Disk 10.0.3 (Windows 8) v 64 bitové verzi umí spustit např. USBDeview for x64 systems, ale 32 bitovou verzi nespustí. Vyzkoušeno s více utilitami od NirSoft, i utilitami od jiných výrobců.

Výrobce sice uvádí "Switched from 32-bit (x86) to 64-bit (x64) architecture", ale nevím jak to přepnout.
http://www.lsoft.net/bootdisk_history.aspx
Podpora snímání obrazovky je tam nevyhovující, dost uživatelsky nepřívětivé.

Používam postimage. Umí to rozmazanie častí, šipky, dopísanie textu, označenie častí, i zvýraznenie textu, taktiež to vie uploadnuť screene na ich stejnomenný server, a pak vieš screenshot zdielať s kýmkoľvek. (Nieje tu žiadny časový limit pre hosting obrázka).
Umí to ukladať do všech bežných formátov (.png .bmp .gif .jpg ...) PDF neviem ale to by nemalo byť problém naimportovať z již hore zmínených formátov.

https://postimages.org/app