Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VLC - Kostičky

Ahoj, měl bych na vás dotaz. Pouštím si film v HD kvalitě (1080p) ve VLC přehrávači. Mám verzi 2.2.8 a VLC mi píše, že je to nejnovější verze. Když si ale zapnu film, tak mi chvíli běží, třeba minutku, ale potom se občasně zasekne, objeví se takové kostičky, které po chvíli zmizí. Je to ale nepříjemné, jelikož není možné se na film dívat, aniž by se to nesekalo. Není nějaká možnost VLC nastavit a vyhnout se tak tomuto sekání?

Foto kostiček: https://ibb.co/e0Cv2c

Díky moc, mějte se! :)

Čiastočný súhlas.
Nová verzia VLC 3.0.0 je 32-bit. Verzia VLC 28.2.2 je 32-bit aj 64-bit.
Ale to kockovanie nebude zapríčinené samotným VLC - skôr tým, že to jeho "mašina" nezvláda. Buď riadne zaprasené, alebo priveľa procesov na pozadí (a teda VLC nemá dostatok systémových prostriedkov), ak to má na HDD - pomalý prístup, ak na USB - pomalé čítanie z USB.
Príčin môže byť mnoho.

Oprava a doplnenie: Našiel som aj VLC 3.0.0 64-bit. Tu https://www.filehorse.com/download-vlc-64/ - stačí odinštalovať (ak má) 32-bitovú verziu (umiestnená defaultne v Program Files(x86)) a nainštalovať novú 64-bit. verziu (defaultne sa inštaluje do Program Files). Všetky predchádzajúce nastavenia (paradoxne) fungujú aj pri novej inštalácii.