Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správa disků - vymazání oddílů

Ahoj!
Potřebuju prosím poradit s vymazáním diskových oddílů. Po přeinstalování windowsu (při kompletním obnovením), mám disk rozdělen do 5 oddílů. Nevím jak se to stalo a nevím jak je to možné, nicméně chci všechny nepotřebné oddíly vymazat (podle všeho tam mám dva oddíly vyhrazené pro obnovení windows, ale jednoho bych se rád zbavil), abych mohl rozdělit stávající C rozdělit na dva (což mi teď pc neumožňuje, nabízí mi z volných 451 GB pouhých 15 gb).
Díky moc všem za odpověď a trpělivost. Přikládám i screen obrazovky. Díky!

Používat Správu disků ke zmenšení či rozdělení systémového oddílu za běhu Windows není fakt moc dobrej nápad - jak vidíš sám, můžeš narazit na nepřesunutelné soubory, které to prostě nedovolí víc zmenšit. Takové věci se provádějí na "mrtvém" (neběžícím) systému - stáhneš si nějaký partition manager, nahraješ na flash/CD, nabootuješ a rozděluješ dle libosti.

Může to být defragmentací, může tam být nepřesunutelný soubor. Pokud chceš mít "C" menší, udělej to před nebo při instalaci (pak už ale nepůjde udělat "Obnovení do továrního"). Ostatní oddíly k W10 patří, jeden z oddílů (14GB) pro obnovení je původní "factory" oddíl, druhý je WinRE.

Pokud chceš, aby fungovalo nadále "obnovení do továrního", musíš to nechat tak, jak to je (žádný dualboot, žádná změna oddílů). Pokud chceš Linux, musíš udělat "čistou" instalaci a při ní zadat C menší nebo to po instalaci zmenšit (současný způsob instalace W10 to umožňuje). Ale pokud tomu zrovna sám nerozumíš, sežeň někoho kdo tomu opravdu rozumí (nejen si to myslí). Nebo ten Linux dej na extra disk, LiveLinux taky běží dobře, je i virtualizace ...