Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řazení složek

Aho.Mám k Vám prosbu-jak na seřazení složky v průzkumníku W10 tak aby se mi dle názvu-který je ve formátu datumu(jde o soubory z kamery kde jsou vytvořeny nazvy jako datum).Bohužel netuším jak to srovnat-jde mi o to aby teď při tvorbě jsem to měl od začátku-D/M/ROK (podotýkám podle datumu změny to nejde-je to přesunutu párkrát).je jasný že dle názvu to bere pouze v potaz den tzn od 1 do 31 ale neber to měsíc a rok.viz obrázek.velice děkuji za info a pomoc(musím to mít v nastavení ve win-program na úpravu videí to bere z jeho průzkumníka:-))-doufám že to nějak půjde aby mi to prostě řadilo dle názvu s tím že např 1.1.2014..2.1.2014 atd

MSB = Most Significant Byte. :-)
LSB = Least ......

Jinak na (hromadné) přejmenování bych použil TotalCommander. http://total-commander.eu/ceska-napoveda/dialogove-okno-hromadne-prejmenovani

edit: kdybys to měl všude zarovnáno nulami, je vzorec triviální, prosté přešoupání přes [Nx], pokud ale tam máš "chyby" - jak je vidět na snímku, budeš muset buď nejprve provést ruční úpravu, nebo použít sofistikovanější řešení pomocí regulárních výrazů. Osobně bych to řešil ruční editací a následně masovým přejmenováním s jednoduchým přeskupením.