Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita TN monitorů horší než před 10 roky?

Zdravím dostal jsem od známého Tn levnej monitor za cigára Acer K222HQLbd a opravdu děs běs,dal jsem ho místo 10 let starýho LG L1960TR-BF - LCD kterej je na tom parametrově hůř jenže sem se nestačil divit,mám ho u postele a na ten Acer se dá koukat jenom v přímé lince od hlavy jinak jde obraz do hajzlu krapek vlevo vpravo apod , nabíhá světe šedá obraz mizne že se na to nedá koukat tj celkem nepoužitelnej monitor,na starým Tn naopak vše OK i když je to úplně jiná cenová kategorie (ca 7000 stál tenkrát).Sice je Tn už mrtvola ,ale co tam používaj za panely když je na tom 10 let starej monitor stokrát líp než tenhle paskvil,jasný cena dolů ušetřený prachy na všem možným ovšem že i obraz jde do hajzlu to bych nečekal takže sem vrátil původní Lg,se divím že si tohle dovolí vůbec někdo prodávat větší humus sem dlouho neviděl ani u jinejch starších Tn monitorů.]:(

No nechápu to ale starý rovná se lepší a nahrazený novým co stojí za vyliž takže dobrý dokurví k polofunkčnosti,když vynechám jiný jako IPS, VA.(známej je taky idiot tejden mu říkám ať koupí VA a zajde do Datartu a koupí tenhle klump kterejch se nemůžou zbavit,za ten VA bych mu dal prachy klidně ale tohle je i za kilo drahý)

Blbej spíš sem mu postavil komp jako MMC a říkám že monitor mu objednám pořádnej 24 za cenu co na to měl kolem 3000 s tím že může čumět na filmy a pod z postele nebo odkudkoliv a on přitáhnul ten Acer no kterej je na to absolutně nepoužitelnej ,hlavně při tmavších scénách to bije do očí když je člověk krapek mimo úhel,kdoví jestli ho vůbec viděl zaplej to tam snad ani nemaj jako třeba Tv ,prodavač viděl ňoumu co o tom nic neví tak se zbavil klumpu....

U bezny TV se pocita s tim, ze to lidi budou sledovat z vetsi dalky a zadnej vyrobce (nevim teda jak noname) by si netroufl dat displej, ktery muzes sledovat jen primo. U monitoru, kde na to koukas z 30 cm skoro primo, tak se prave v levne cenove relaci nebo ve frkulinskych monitorech da prodat i displeje, ktere maji pozorovaci uhly slabsi.

Tak u 22 vzdálenost ca 50cm + co mam já alspoň u 24 tatík ještě dál,jenže to pak máš Pc židli a šoupneš se krapek do strany dál a monitor nepoužitelnej nebo budeš jezdit jak idiot abys vychytal ten správnej úhel na koukání i vejšku bo stačí bejt krapek vejš a už to jde do šedý ten obraz a pak se nikam neopovážil hnout nebo si jít udělat kjafe aby sis nerozházel obraz to je trochu středověk ,jako nevím v kanclu jestli je tohle ok ale za mě tak dobrej akorát na zálohu když se něco vysype a už tuplem nevím zaco chtěj skoro tři litry za dražší verzi co má navíc akorát HDMI navíc a u CZC se magoři ještě oháněj nějakou značkou z Chipu jakože výborný přitom to je křáp první třídy,sem zvědavej na ten tatíkovo Asus Tn ,ale mám za to že ten tohle nemá takže pak otázka co do toho cpou za panely.Tady ca 2.30 je to pěkně vidět ,ono na světlím to jde to ani nepoznáš jenže něco tmavějšího a jde to do šedý nebo obraz mizne jakoby.

Spouste lidi to (bohuzel) staci. Kdyz si ale nekdo koupi TN, tak preci nemuze ocekvat zazraky.

Obecne od monitoru za 3K nemuzes ocekavat zazraky.

Kolik staly nakonec CRT monitory. Za 5K byly ty levne, ja mel treba za 12K. Jsem teda zvykly kupovat monitor okolo 10K a neprijde mi to divne a nikdy jsem nemel problem s kvalitou. Za trojku ovsem nemuzes nic ocekavat.

No stačí to jo ale asi nic jinýho nikdy neviděli,ono si stačí project recenze uživatelský a když je někdo schopnej u něj napsat skvělí pozorovací úhly to mě hlava nebere.:-)

O ceně to taky není za 200Kč navíc máš Va panel BenQ kde je i obraz slušnej,jako nějaký krapek horší vlastnosti se daj chápat ,jenže to že při malým vychýlení jde obraz do kytek to teda ne .U monitoru co mám VA za 4,5 sem žádnej rozdíl už neviděl mezi ním a třeba Eizem za 9 co jsem porovnával,to už pak pozná možná nějakej grafik že barvy nejsou ono apod.Uvidím u toho tatíka s tím Asusem v porovnání pak dám vědět...