Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s připojením k internetu

Mám takovýhle problém. Jsem na internetu, najednou přestane fungovat, dole u hodin bliká jen 1 televize.
Když dám opravit síťové připojení, tak se dobu nic neděje pak hláška: Systém Windows nemohl dokončit opravu problému, protože nelze provést následující akci : Obnovení adresy IP.
Pomůže pouze restart routeru. Děje se tak několikrát za den. Dělal to jak starý router, tak nový, který mám od pátku. IT telefon připojený k routeru normálně bez problému funguje i když v PC internet nejde. Adresu IP i DNS mám přiřazovat automaticky. Antivir pouze AVG Anti-Virus. Windows XP SP3. Linku mám ADSL. Mohl by mi někdo poradit, co mám projít či nastavit, aby to nezlobilo? Děkuji.

"dole u hodin bliká jen 1 televize" pekna definice :-D

pokud to delal i stary modem, napadaji me nekolik veci:

1) antispyware, hijack this apod. -> zkontrolovat system na pritomnost haveti
2) vadny kabel linka-router(to pochybuji - asi by to trvalo dele, obnovit spojeni...)
3) problemy na strane prividera - zkus se s nim zkontaktovat

Osobne bych jeste zkusil nejakou live distribuci linuxu, abych vyloučil vliv OS Windows.

PS: nema tvuj routerm nejake stavove ledky, ze kterych by se dalo vycist vic?

//edit: mozna jsem to blbe pochopil... tady se asi jedna o spojeni PC-router, ne router-inet :-/ Nejde nahodou nastavit adresa manualne?

1)Breberky jsem kontrolovala jako první (vším možným), hijack logo je čistý.
2)Kabel mám ještě jeden náhradní, můžu vyměnit, ale proč po restartu routeru vše funguje OK?
3)Podle mne až po router vše OK, ledky svítí všechny co mají, internetový telefon připojený k routeru je bez problémů.
Tak nějak podezírám SP3, protože zhruba od té doby to zlobí.
Všechny čísla (IP, DNS....)mám opsané, mohla bych to tam zkusit dát napevno? Podle mne zlobí to automatické přidělování adresy.

Zajímavé, během pár dní se mi teď stalo 2x něco velmi podobného.

Najednou mi začalo "u hodin" vyskakovat okýnko s hláškou "připojení k místní síti není dostupné", po vteřině zmizí, a neustále se to opakuje.

PC připojen do SMC routeru Barikáda, je na něm navěšen i další PC, IP telefon a switch (s dalšími PC). Všechny ostatní PC v síti i telefon jely bez problémů. Taktéž automatické získávání IP z DHCP i DNS, XP SP3, AVG 8 (vč. firewallu). XP firewall vypnutý. Připojení wifi. Druhý PC má ovšem taky XPSP3+AVG a nezlobil...

Po prvé:
Zkoušel jsem vytahovat a měnit RJ45 konektory v routeru/switchi. Zkoušel jsem restartovat router. Nepomáhalo, jen "zabralo", když jsem odpojil IP telefon :-? Po restartu ve WVista64 vše fungovalo. Po následném restartu do XP naštěstí vše v pořádku.

Po druhé:
Po objevení se stejných příznaků (hned po spuštění PC) jsem dal rovnou restart PC a spojení se chytlo.

Netuším, kde by mohl být problém; nákazu nepředpokládám :-/

Nikdy mne to nezlobilo. Ale stalo se mi to doma i tady. Tady PC - ADSL, doma noťas a Wifi (místní bezdrátový poskytovatel). Takže dva rozdílní poskytovatelé. Tak nějak si to dávám do souvislosti s instalací SP3. Fakt nemůžu každou hodinu něco restartovat (router, PC), teď zkouším tu variantu s pevně přidělenou adresou. Počítače mám čisté, to jsem prověřovala jako první a v nastavení taky chybu nevidím.

edit. A nebo AVG8, aktualizaci z 7,5 jsem dělala taky tak nějak v té době.

Naštěstí se mi to stalo jen 2x, za cca posledních 5 dní...

Já taky tuším cosi v kombu SP3 a AVG8, ovšem na druhém PC se stejnou kombinací (stojí mi vedle na stole) a píchlého do stejného routeru se mi to nestalo. Ani když jsem prohodil jejich síťové (Cat5) kábly.

Používáš taky ten build-in AVG firewall?

V práci mám AVG8 Anti-Virus, ten svůj firewal nemá (alespoň si to myslím). Doma mám AVG8 Internet Security, tam je. Tyto problémy s připojením mám zhruba od konce května. Dokonce jsem to dohledala na poradně, přesně 21.5.2008. http://pc.poradna.net/question/view/228092-nejde-in ternet-pres-wifi
Tak nějak mne to nutí to dávat do souvislosti AVG8 - SP3.
Někdy to blblo každou hodinu, někdy to dalo celý den pokoj. Ale s postupem času se to spíše zhoršovalo.

To MM.
Mám dva různé poskytovatele, že by u obou byla stejná chyba mi připadá divné. U té Wifiny doma taky noťas ukazoval kvalitu signálu vynikající a internet nešel. Fakt mi pomohlo až dát ty IP adresy napevno a ne automaticky.

No ved tak asi nastava problem v pridelovani IP adries medzi routerom a PC. Mozno nemas vobec zapnuty DHCP na routri a tym padom to prideluje pripojenym PC nahodne IP adresy (a vsetkym rovnake :) alebo sa ti tam pripaja aj niekto iny cez wifi s rovnakou IP ako mas ty apod.
IP sa kontroluje pomocou ipconfig -all

Problem bude asi v routeri resp. v jeho nastaveni, alebo provider pravidelne odpaja linku a router to nezvladne. Najprv by som skusil restart a live linux (ked to nejde) ak to nepojde ani potom tak kontaktovat providera.
P.S. ak to v linuxe alebo po restarte Win pojde tak povypinaj spomalovacie antiviry dodatocne firewally a podobne zbytocnosti.