Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízká teplota PC

Ahoj,

chtěl bych slyšet názor někoho, kdo má zkušenosti s hardwarem na teploty cpu - 1. jádro 20°c, 2. jádro 22°c, základní deska 30°c, pch dioda 35°c.
Gpu je ok, ta mi starost nedělá. Údaje jsou z aida 64.
Teplota vzduchu v místnosti se pohybuje 10°c - 15°c. Jsou tyto teploty v pořádku ? Nebudou mít vliv na živnotnost desky nebo cpu ? Pc je ve sklepě jako server, běží nonstop. Vytíženost procesoru je 90%. Mám v plánu ještě jeden, který bude na podobných teplotách. tak bych se popřípadě rád přiučil a nachystal se na to.

Díky za reakce

Změna předmětu, původně: NÍZKÁ TEPLOTA PC (karel)

Nad 0 stupňů neni problém pod nulu bych byl opatrnější (normální součástky mají rozsah nula až něco). Vliv na životnost bude spíš pozitivní.
Bál bych se asi jen o mechanické součástky (disky, větráky), kde nemusí být mazivo počítané na tak nízké teploty. O elektroniku bych strach neměl, pokud na ní nebude kondenzovat vlhkost. Taky by mohl vadit uhelný prach (je vodivý).