Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Voda v monitoru

Dobrý deň, môžem sa opýtať otázku, dneska ráno som omylom rozlial pitnú vodu na stol a trocha jej odskočilo aj do monitora. Monitor som utieral a fénoval asi 20 min. .Skúsil som ho zapojiť či aspoň funguje, fungoval, ale ostala tam v ľavej časti voda. A mám takú otázku, dá sa ta voda nejako vyutierať rozobratím monitoru alebo je potreba kúpiť aj nejaký panel alebo niečo také?
EDLOltd.jpg
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

A pomôže to? Neni ta voda už v niečim, kde už vysušiť neide? Poprípade nejaky ytb tutorial ak by bol. Poprípade, či je dobre sušiť fenom. Zapol som ho len aby som videl, či je vporiadku, už je odpojeny.

Voda odlepila iba plast s led od ochrannej vrstvy skla. Odpoj napájanie, baterku a vraz vypnutú mašinu do teplovzdušnej, elektrickej rúry na 45°C aspoň na 12 hodín. (Ideálne by bolo monitor nastaviť v lete cez deň na priame Slnko za oknom bytu).

Po odparení budeš mať mierne viditeľnú šmuhu kde zatiekla voda. Časom sa stratí, lebo plast sa pricapí adhéziou na ochranné sklo.

Osobne by som nerozoberal panel s monitorom lebo sa ti dostanú pod panel pri čistení chlpy, prach, bordel, chrobáky, šváby, myši,,,,,, Je to hodinárska makačka, hlavne nepošahať plochy paprčami od chleba.

A je to bezpečné to dať do rúry? Má to niekto odskúšané ? Nepoškodi sa potom ešte viac ak by sa nahodou ten panel neprilepil naspäť? Leto je ešte asi ďaleko a mne to celkom vadi. Ale som rad, že to nieje cele čierne ako som to niekde na google videl.

Já osobně bych nechal uschnout přirozenou cestou. Ostatně 45° se dá dosáhnout i na radiátoru topení. V topné sezoně, navíc zimě jaká je teďkon, takřka ideální. Trouby bych se bál, tam jsou dost velké regulační překmity (jak má topné těleso vysoký výkon a termostat je na jiném konci). Sušil bych raději delší dobu (něklik týdnů) klidně i při pokojové teplotě jenom teda u toho topení, je tam nejteplejší a nejsušší vzduch.