Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet.

Dobrý den, poslední půl roku je internet strašně pomalý a poslední měsíc obzvlášť. Na rychlost.cz měřím běžně dowland - 0,05 upload - 1,5 ping - 600. Video bez sekání spustím jen na kvalitu 144p a internetová stránka se načítá přibližně 30 sekund. Podívat se, nebo dokonce stáhnou film, je takřka nemožné. Přitom mám zaplaceno dowland 20 a upload 2. Když jsem volal providerovi, tak mi řekl, že u nich problém není. Na wifi je připojeno vždy max 1 zařízení. S tímto providerem má problém více lidí. Je opravnu možné, že je chyba u nás nebo u poskytovatele. Bydlím na vesnici, takže nečekám žádné vesmírné hodnoty, ale chtěl bych aspoň to, co si platím. Děkuji

Píšeš, že vás ne v obci takýchto "nešťastníkov" viacero... a asi budú mať rovnakého providera.
Potom to vyzerá, že sa na vás riadne nabaľuje, dáva si platiť 20/2 a pritom si veselo tam hodí agregáciu (možno 1:10, 1:20) a on celkovo (pre všetkých dohromady) poskytuje 20/2.
Rada: pokiaľ sa spojíte, môžete viacerí reklamovať nekvalitné pripojenie, alebo (ešte lepšie) dať mu "padáka" a prejsť k inému, kvalitnejšiemu a POCTIVEJŠIEMU poskytovateľovi.
A ešte niečo - aj hodnotenie jeho služby je silná zbraň - stačí, aby v krátkom čase 10-20-100 ľudí negatívne ohodnotilo toho poskytovateľa a on bude mať po kšefte.