Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Mint - DVB-T karta

Zdravím, mám v notebooku Avermedia A309-B. Dal by se zprovoznit pod Linux Mint 18.3? Vygúglil jsem jsi nějáký návod, tam se psalo že od určité verze ubuntu už jsou potřebné ovladače přímo v systému, a radí stáhnout Me TV. Když jsem ji stáhl napsala že nenalezla žádný tuner.Kartu nevidím ani v lspci.Když se řídím podle návodu jak do systému přidat firmware, tak se zaseknu na tom že už nejsou funkční url adresy.Poradí nějáký zkušenější linuxák? Díky moc.

Myslel som si, ze to nebude PCI. To je PCI-e karta. PCI-e slot obsahuje na konektoroch aj USB signaly, tudiz to nepozeraj prikazom lspci, ale lsusb. Tvari sa to ako USB karta.
Ked budes niekam hadzat tie fotky, rovno k nim pribal aj to, co vypise prikaz 'dmesg'
Problem s (nielen) TV kartami je ten, ze obsahuju dva čipy:
- čip pre spracovanie signalu
- tuner

Tunerov je niekolko desiatok typov od roznych firiem, ktorymi moze byt karta osadena a ovladac je naprogramovany len pre jeden konkretny typ tunera (prip.niekolko pribznych typov), ale urcite nieje naprogramovany aby vedel obsluhovat vsetky tunery, ktore sa na svete vyrabaju a mozu byt na karte pouzite.

Zacina to byt slubne aj ked konecny vysledok je este v nedohladne...
=> dvb_usb_v2: found a 'AVerMedia A309' in cold state

Chyba ti tam firmware pre tu kartu
=> dvb_usb_v2: Did not find the firmware file 'dvb-usb-af9015.fw'. Please see linux/Documentation/dvb/ for more details on firmware-problems. Status -2

Bohuzial nemam rovnaku kartu a postup pre ziskanie, alebo upravu firmware sa moze lisit od mojho. Mozem postup hladat na googli (alebo v dokumentacii vid.vyssie), ale to mozes aj ty, ked teraz vies co ti chyba. navyse aj ked by som nieco nasiel (ako napr.tu: https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Afatech_AF9015), tak to nemam ako vyskusat. To mozes ty, lebo mas priamo ten kus hardware.

Doporucujem kuknut na tej stranke to o com som pisal vyssie. Firmware/ovladace su robene len pre urcite tunery. Ak je na karte iny tuner, tak to fungovat nebude.
http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015/ (Supported tuners are: MT2060, MT2061 and QT1010.) .

Mozno by bolo vhodne zistit aky typ tuneru ma ta karta. Moze to byt na stitku, alebo je to napisane priamo na čipe. K tomu tuneru nebyva lahky pristup. Moze byt tieneny nejakym krytom.