Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nainstalovaná pamět (ram) 16gb (použitelné 7.95)

Dobrý den, pořidil jsem si nový PC, AMD ryzen 5 1600, motherboard tomahawk b350, pamět ram patriot viper led 2x 8gb 3200 frekvence

za prvé mi to v biosu ukazuje frekvenci pouze okolo 2400, i po tom co zapnu x-xmp se frekvence nezmění.
za druhe mě to v biosu ukazuje pouze 8GB RAM!
to sáme v programu CPU-Z a ve vlastnostech počitače mě to píše nainstalovano 16gb(použitelných pouze 7.95gb)

nevíte někdo co s tím ?

Zkus každý modul samostatně, třeba má jeden z modulů špatný kontakt ve slotu (nebo může být i vadný modul či slot pro něj).
Co se frekvencí týká, tak jednou z podmínek je i aktuální verze BIOSu.