Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi se nemohl připojit k síti

Dobrý den, měl bych otázku. Jedná se o Wi-Fi připojení.

Nevím si už rady. Mám starší notebook IBM Think Pad T42-FYG, internet od UPC (kabel. TV)

Vše bylo v pořádku a připojení fungovalo.

Najednou z ničeho nic připojení vypadlo a napsalo mi to na systému XP, že se nemůže připojit k síti.

Zkoušel jsem spojení opravit, znovu se připojit, ale bez šance. Kontaktoval jsem poskytovatele sítě, resetovali jsme modem do továrního nastavení, aktualizoval jsem ovladače WiFi karty, taky nic. Přes kabel se připojí bez problému.

Nakonec jsem reinstaloval systém na Win7 Ult/86. Vše aktualizované. ovladače by měli být v pořádku. Na Wifi se nedá připojit. Zabezpečení WPA2-PSK, ale před tím byl připojen na stejné zabezp. bez problému. Kabel opět jede.

Jsem v koncích a nic mne už nenapadá. Na jiné WiFi se připojí normálně. Třeba u mne v práci (Zabezp. pouze WPA).
U poskytovatele údajně chyba není. Děkuji moc, za přečtení a případnou snahu. :-)

Win7 ma iny ovladac ako WinXP a moze fungovat inak. Inak povedane Win7 nema uplne totozny ovladac ako WinXP, preto sa to moze spravat inak. So strasimi wifi kartami byva niekedy problem, ze ich ovladace nemaju podporu pre WPA2-AES, ale iba pre WPA-TKIP.
Vidi wifi karta a system Win7 tvoju domacu wifi? Ak ano, kolko paliciek signalu to ukazuje?

Na skusku mozes v konfiguracii routra vypnut sifrovanie uplne a pripoj sa bez sifrovania. Ak je to sposobene sifrovanim, alebo nespravnym helom, tak ti to nabehne. Ak to nebude fungovat ani tak, tak nastav router na niektory volny kanal z rozsahu 1 az 11 (vratane), a znova sa skus pripojit bez sifrovania. Ak to nabehne, tak preskumaj ci mas na routri aj v pocitaci nastaveny region na CZ, pripadne si to oprav a vyskusaj so sifrovanim.
Dufam, ze neriesime inu chybu, ktoru uzivatelia casto oznacuju ako, ze neda sa prihlasit na router, pricom pripojene to je, len nejde internet. To je uplne ina chyba a riesi sa inak. Da sa to otestovat pingom na IP adresu routra. Pri tejto chybe moze byt problem s niektorymi antivirmi, ktore si postavia hlavu a blokuju komunikaciu na router.