Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Logitech Speaker System Z333 - umiestenie repro a tvrdosť basov

Zdravím, kúpil som si nové repro, konkrétne Z333 od Logitechu.

Chcel by som vedieť Váš názor, že ako je najvhodnejšie rozmiestniť repro...

Mne zatím asi najideálnejšie prišlo dať subwoofer do rohu (zabite ma), a reproduktory do trojuholníka (90° uhol), čož v rohu asi ani inak nejde.

A inak oproti starším reproduktorom mám pocit že majú nižšiu tvrdosť basov (i když lepší objem), a tak som kus sa hral s equalizerom, dobrú tvrdosť som dostal keď je subwoofer v rohu a equalizer mám nastavený takto:

[screenshot_6.png] (zabijete ma po druhý krát).

Ale ako by ste rozmiestnili repro vy? inak subwoofer mám vlastne medzi 2 monitorama kvôli nedostatku miesta na stole asi 5-10cm pred subwooferom monitor zakrýva asi 1/3 z neho, ale monitor je do šikma takže ten zvuk asi putuje iba ďalej za monitor....

Cca to u mňa vyzerá takto:

[screenshot_7.png]

čierne štvorce sú reproduktory, šipky znazorňujú smer otočenia, červený je subwoofer (hnedá je kde má bassreflex dieru), modré sú monitory... (na lavo notebookový displej na pravo LG Flatron E2240)... mám tam chybku, subwoofer je kus natočený asi o 20° v smere hodinových ručičiek.

aký máte názor? prípadne čo si myslíte o rozmiestnení?

Řešení:

Audiofilové taky tvrdí, že rozpoznají originální CD od přepálené kopie. Pokud máš rád hutnější basy, dej suba do rohu.

ja mám rád hlavne keď sú basy tvrdé, objemné a nestrácajú objem pri dlhom ťahu.

Tvrdé basy som mal i na starších, tu boli mekšie kým som to nedal do rohu a nenastavil equalizer, staršia strácali rýchlo objem pri dlhom ťahu (najviac som to počul u songu:

) tieto novšie sú v tomto lepšie. Mne prijde že to najlepšie hrá práve v rohu a když sú reproduktory natočené v 90° uhle.

a na subwooferu mám hlasitosť nastavenú na polovicu, predtým som to mal na plno a equalizer vyplej a vtedy to hralo práve síce silné ale dosť mäkké basy.

Z nových teda když neboli umiestnené v rohu tak trebárs:

znelo dosť špatne (v tomto songu sú práve tvrdé basy)

jo a ešte by ma zaujímalo či tomu nevadí že monitor zakrýva nejakú časť subwoofera tak jak je to hore, resp. to asi trocha pak smeruje vzduch (zvuk) i do strany (i mi prijde že bassy viac počuť na pravej strane než lavej). ale neviem ako inak dať monitor a natočiť subwoofer kedže tu nemám dostatok miesta.

ja nech ho umiestnim kdekoľvek tak vždy dokážem lokalizovať odkud hraje (a to u vätšiny repro-sústav) asi mám dosť dobré uši :-D ovšem pokud je to jakoby z predu medzi stereo, tak mi to prijde ok. Nakoniec som subwoofer natočil až o 40° a už to celkom dá sa povedať že je ok, monitor som taky kus pootočil.

Hned prva rada je spravna. Tazko sa budes riadit lepsimi radami trebras aj od audiofilov, pretoze nemas ani ahnung ako to vlastne ma zniet. Sucasne zvuky su umele, vygenerovany oscilatorom v nejakom syntetizatore, alebo su digitalizovane skutocne zvuky nastroja a tie su potom este matematicky upravene aby nebolo potrebne digitalizovat vsetky jeho moznosti.

Co to plácáš! Ne káždá nahrávací společnost dělá takové zvěrstva. Zvlášt v dnešní době si kup cd a budeš se divit jak hraje za naše peníze si nemužou dovolit dodávat mizerně nahrané cedečka.
Jak tomu bylo v minulosti..

Dodám: to už hudební skupina dbá na kvalitu a tak tlačí nahrávací společnosti aby tvořily kvalitní cd.

Ak sa budes aktivne zaujimat o to ako sa tvori zvuk a zabrusis do psychologie, mozno prides na to, ze vsetky hudobne nastroje na celom svete su chybne naladene, repspektive su naladene inak ako v minulosti pred r.1910. Hudba velmajstrov ako Bach, Tchajkovski, Bethoven... znela inak vtedy a znie inak teraz ked je zahrana v sucasnom ladeni.

Kdysi sem na poradnu chodil chlapík, co se pohyboval v branži vydávání hudby. Jestli si audiofilové představují, jak se nahrávka od kapely přenáší do lisovny CD, kurýrem na sametovém polštářku, tak by byli hodně zklamaní - CD od kapely se přehraje do počítače, pošle přes internet do lisovny a tam to hodí zpátky na CD. Tolik k hifi nahrávacích společností.