Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nenávidím Win10 - divné "orámovanie" ikón.

Zdravím,

došlo to i na mňa, pred nedávnom som si kúpil novej ntb FX502VD (na staršom mi odišiel CPU), na trhu už neboli skoro žiadne dobré notebooky s Win 8.1 alebo bez winu že bych OS dokúpil samostatne, a když už som teda kúpil s desinama, tak sa snažím aspoň kus sa s nimi zblížiť. Ale on ten OS sa snaží ma provokovať a byť arogantný, nie len že mi z user zložky "Mlocik97" skomolil na "mloci"
[screenshot_9.png]

ale ešte na ploche nepekne mi rámuje ikony:

[screenshot_8.png]

jak sa toho zbaviť?

Dík za radu, ale skorej bych to chcel vyriešiť "bežnejším a čistejším" postupom, až když to už inak nepôjde, potom zvážim.

Používaj TotalCommander, je to to prvé, čo do Windows patrí, okrem vhodnej zipky, WinRar, apod.

ehm, jiste, jdu stahovať WinRar, kedže je "platený" ideálne cracknutý.... -.- ne!! 7-zip!!!

Šipky na zástupcoch na ploche sa dajú eliminovať v Registroch. To je tiež jedna z vecí, ktorú okamžite riešim pri Windows, lebo mi šipky pijú nervy.

Prípade funguje na šipky dojčland xindel pre W10 zn.: xp-Antispy - má CZ lokalizáciu, tuším posledná položka, reštart PC.

dokonca sa ani nedá aktivovať když mám pripojené 2 monitory.

Proc to hned psat tak, jako by za to mohl windows ? ;-)
• To snad nema spoctem monitoru nic spolecného, rezim "tablet" je treba pro Surface, nebo jinou win tabel, prostredi které je optimizované predevsím pro "dotekové zarízení".

• V nastavení (dle verze 10), mas moznost auto opravy, tak ji zkus (vzhled, zobrazeni), takle se ti obnovy shell na puvodní, coz by teoreticky mohlo opravit tvuj problém.