Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkčné PC po overclockingu

Dobrý,
Procesor: AMD Ryzen 5 1600
Grafika: AMD GTS Radeon RX 580 8 GB
MB: Asus Prime B350-A
RAM: Crucial 16 GB KIT DDR4 2400MHz CL16
V BIOSE som dal Procesor na 3800 a Ramky na 2800 a PC po save and restart sa nespustil.
Žiadny video input, nesvieti klavesnica, myš iba mikrofón.
Resetol som ho a aj vypojil od elek. prúdu a stále nič.
Problém asi bude, že sú ramky na 2800 ale bohužial som pri tomto overclocingu nebol a nevedl som tomu zabrániť.
PS: píšem to v 1. osobe kvôli nutnosti rýchleho vyriešenia problému

Trochu OT
Pripomenul si mi tým známeho, ktorý si v tej dobe kúpil PC (plomba bola na skrini, takže nesmel ani otvoriť. Keďže ho dosť často používal, začal sa prehrievať, až nakoniec "skolaboval". Tak to reklamoval. A výsledok? Neuznaná reklamácia, lebo v PC bolo priveľa prachu, neudržiaval ho. Ale ako ho mal, keď ho nesmel otvoriť? Hádky s predajcom a jeho "odborným expertom" trvali 3 mesiace, až to rozhodol samotný nadriadený reťazca tých predajní - reklamácia je oprávnená, nakoľko zákazník mal zakázaný prístup do PC, nemohol vykonávať držbu.