Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber správnej Ram

Chcem sa opýtať na správny výber Ram, chcem rozšíriť pamäť svojho pc a tak chcem vedieť ako si správne vybrať?

V súčastnosti mám DDR3 z CL11 a pozeral som DDR3 z CL10, nastalo by nejaké rušenie alebo spomalenie ak by som skombinoval 2x DDR3 z CL11 a 2x DDR3 z CL10.

Chladiče u pamětí nejsou důležité.
Jinak to, že u obou pamětí je uvedeno CL11 neznamená, že budou mít stejné časování. Záleží na tom, k jaké frekvenci se to vztahuje.
Pokud tedy máš např. DDR3-1333 CL11 a koupíš DDR3-1600 CL11, tak ta druhá bude pravděpobně jako při frekvenci 1333MHz mít časování CL10.
Také záleží na provozním napětí původních a nových pamětí.
Nejlépe by bylo, pokud by jsi napsal typ pamětí co máš i těch, co uvažuješ koupit. A pro pořádek i typ základní desky. Informace zjistíš např. pomocí programu CPU-Z.

jedna technická, protože i někteří letití tazatelé neustále zatloukají polovinu informací.
tady třeba chybí přesný typ původních ram nebo rovnou odkaz na eshop, který by m.j. řešil i novou nejasnost kolem ddr3 a ddr3l.

u shitovějších výrobců ram je lepší osazovat jen 1 pár. zaplnit oba banky může zadělávat na nestabilitu.

Aký rozdiel je medzi 1,35 V je pro low voltage DDR3L a standardnou 1,5 V DDR3, lebo čo pozerám na eshope, kde chcem kúpovať tak ram 1,35 V je lacnejšia o 20 euro? Potom sa spýtam mám 2x ram 4 GB DDR3 v dvoch slotoch. Nikde som čítal že ak zaplním všetky sloty tak systém môže ísť nestabilne, je to pravda?

Nestabilita při osazení všech RAM slotů je u lacinějších základních desek spíše jistota. Záleží na tom, co jeden Číňan ošulil při návrhu desky a druhej Číňan při její výrobě a nákupu co nejlacinějších součástek.