Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Verze .NET ve Win10 a Win7

Ahoj,
potrebuju napsat malou utiliku, kterou budou pouzivat uzivatele na W7 a W10. Nechci, aby pro jeji spusteni museli neco instalovat (proto to nechci psat v Jave). Je uz na techto verzich Windows v defaultu nejaky .NET framework? Chci pouzit WinForms.

Diky za odpovedi. :beer:

Řešení:

"Nechci, aby pro jeji spusteni museli neco instalovat (proto to nechci psat v Jave). Je uz na techto verzich Windows v defaultu nejaky .NET framework?"
Není nainstalovaný. A o to mu podle dotazu šlo. Ono je pak úplně jedno jestli je potřeba doinstalovat ta jeho zmiňovaná java nebo .net 3.5.
A mimochodem není součástí Win10, ale pouze instalačky Win10 (soubor microsoft-windows-netfx3-ondemand-package.cab). Pokud jej povolí jako funkci systému Windows tak se nejdřív stáhne přes Windows Update (bez připojení k netu se tímto způsobem nenainstaluje).
A píšu to proto, že kdybych stáhnul já utilitku, která je naprogramovaná v .net 3.5 a nejela by na defaultní čtyřkové verzi (netuším co chce programovat), tak to bych ji raději zahodil než abych kvůli ní musel doinstalovávat starší .net 3.5

https://cs.wikipedia.org/wiki/.NET
Ve Windows 7 je verze 3.5
Ve Windows 10 je vždy v každém buildu nejnovější čtyřková verze. Verze 3.5 ale nainstalovaná není, dá se ale doinstalovat, což asi ne každý dělá, například já ne, zbytečnost a například kvůli nějaké utilitce ji bude těžko někdo instalovat.
Pokud chceš udělat nějakou utilitku, která nevyžaduje nějakou doinstalovanou knihovnu nebo verzi .netu, tak použij třeba autoit, ten je zpětně kompatibiní do Win 7 určitě a myslím že dokonce i do XP.
... a instalačka prostředí pro tvorbu té utilitky nemá 4.5 GB jako .net, ale jen 17 MB (12 MB autoit + 5 MB scite editor).

Kdyby ti to třeba nejelo naprogramované v 3.5 na 4* ve Win 10 tak máš možnost udělat dvě verze (3.5 a 4), když v net dělat umíš.
Netuším co je to SPL a OracleDB nepoužívám. Používám v autoitu tak akorát sqlite. Ale podle mě to, co píšeš, nějak v auoitu udělat pude. Jediné, co vím, co autoit nesvede (aspoň se mi je nepodařilo zprovoznit, asi tím, že nejsem dobrý programátor a třeba ne vše ohledně windowsácké ws2_32.dll chápu), tak socket funkce na ipv6.