Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s externi zvukovkou

Zdravim panove,

chci se zeptat. Mam takovy problem s externi zvukovou kartou. Zvukova karta je ASUS XONAR U1. Normalne fungovala, moje spokojenost byla oproti integrovane 100%. Jenze po preinstalovani systemu (VISTA + XP) prestala "fungovat" (presnej fungovala 4dny)...

Nebo spise nefunguje tak jak fungovala:
V XP jsem prisel o veskere "softwarove vychytavky" jako Dolby Headphone, DirectSound 3D, EAX 2.0... Spusti se mi "ovladaci centrum" ale nic tam nenastavim... Zvukovka prehrava zvuk, funguje i mikrofon ale to je vse... Mam pocit, jako kdyby Windows nedokazal rozeznat zarizeni a detekuje ho jenom jako "standardni zvukova karta"

No a ve VISTAch je to jeste horsi... nespusti se "ovladaci centrum", neprehrava zadny zvuk, nejde mikrofon... ale Windows zarizeni detekuje jako "XONAR U1 AUDIO"...

Skousel jsem obnoveni ciste instalace ze zalohy (system + SP + ovladace na MB), nove ovladace na zvukovku, odebrani zarizeni, odinstalovani ovladacu, vycisteni registru a opetovnou instalaci...

1) muze byt chyba v USB portu (odskousel jsem vsechny, porad nic)?
2) muze to byt HW chyba zvukove karty (reklamace neni mozna, je z "druhe ruky" ;-) )?
3) muze to byt tim, ze v BIOSu nemam zakazanou integrovanou zvukovku na MB (cely den nad tim premyslim, a napadl me BIOS)?

[http://notebook.cz/clanky/prislusenstvi/2007/asus-x onar-u1/foto.JPG]

Takhle by melo to ovladaci centrum vypadat... jenze ja to mam spise jenom jako skin, nic tam nemuzu zmenit a misto vyberu sample rate, analog out mam jenom bile pole...
Predem, dekuji za kazdou radu, nechci se s ni rozloucit...

Moze to byt cimkolvek ale ak to do preinstalacie islo OK tak je asi problem s ovladacmi. usitil by som sa ze tam mas ovladace k zakl.doske (preinstalovat najnovsimi - stranky vyrobcu MB), onboard zvukovku preistotu vypni (aj ked to by nemalo vadit) a ak to je normalne PC a nie notebook a zvukovka je USB tak ju skus strcit do zadneho USB portu a bez USB-predlzovaku.

P.S: inac este ak si nezakazal onboard zvukovku v BIOSe, tak by si si mal nastavit vo Win (ovl.panely - zvuky) vychodzie zariadenie na tu USB zvukovku. Alebo onboard zakazat v BIOSe.