Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovanie=BSOD

Zdravím, mám problém s tým, že keď podtaktujem procesor z vyššieho taktu (4.4 GHz) na 3.8 GHz, tak dostávam BSOD v náhodných intervaloch. na 4.4 GHz mi to je ale vo väčšine hier k ničomu, pretože 750 Ti to pri náročnejších hrách aj tak nevyužije a tak mi zbytočne dropujú snímky. Teploty mám na 3.8 GHz okolo 70 °C pri 100% záťaži. Na 4.4 GHz je to približne 85°C.

doska: Z97 Asrock Anniversary
CPU: Pentium G3258 (zákl. takt 3.2 GHz, možnosť turbo- 3.8, 4.0, 4.2, 4.4 GHz)
GPU: GTX 750 Ti
Windows 10

V BIOSe mám normálne napísané turbo a možnosti 3,8 ; 4,0 ; 4,2 ; 4,4 GHz. Niekedy ani ten reset nepomáha, lebo sa to resetuje na default hodnotu, čo je 3.2 GHz a BSOD sa opakuje. Keby som to taktoval postupne, tak by to asi išlo, ale už som to aj tak dal na 4.5 GHz. Diky ale.