Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidělení paměti gk, zaplnění celé RAM ve Vistě

Dobrý den. Můj problém spočívá v tom, že Vista přiděluje mé grafice Radeon HD 3650
(ne integrovaná, pci-e) která má 256 mb dalších 767 mb, takže má celkem 1023 mb.
Ve vlastnostech je přesně:

Celková dostupná grafická paměť: 1023 mb
Vyhrazená grafická paměť: 256 mb
Systémová grafická paměť: 0 mb
Sdílená systémová paměť: 767 mb

Je úplně k ničemu, protože hry jsou hodně pomalejší (narozdíl od xp). Dále pak po zapnutí PC Vista zaplní celou ram, že zbyde jen tak 30 mb volných. Tohle pak dělá vždy, když se uvolní paměť, opět ji zaplní. Mohlo by to souviset s tou grafikou. Prosím poraďte, Vista je výborný OS,toto je jediné, co mi vadí. Dík
Změna kategorie, původně: Software (karel)

To je nejaka blbost, pozri si vyuzitie RAM, tusim ze v spravcovi procesov sa da pozriet aj sumarizovane vyuzitie RAMky (kolko je rezervovanej RAM fyzicky a v swape a kolko je volnej fyzickej RAM). .. .a pozri si tam aj ci to nezaplna nejaky proces, vo vypise procesov ze kolko maju rezervovanej RAM.
Pozri si v ovladacoch grafiky ze ci tam nahodou nemas nejake nastavenie "turbocache" apod ak ano tak vypni, ale predpokladam ze to nie je obsadena RAM ale len adresny priestor alebo co.

Inac vista je IMHO na hry hrozny srot (a nielen na hry), mozno s extremne vykonnym PC a s 20GB RAM bude Vista aj na hry OK :-)

momentálně nemám spuštěnou žádnou aplikaci, ve správci úloh je:

Fyzická paměť (MB)
Celkem 2045
V mezipaměti 1566
Volno 15

Paměť jádra
Celkem 110
Stránkováno 80
Nestránkováno 30

Systém
Popisovače 13637
Podprocesy 685
Procesy 46
Stránkovací soubor 761 mb/4346 mb

Ale sak si prepni na procesy. Procesov mas spustenych aspon 30 tak si pozri ci tam nie je aj nejaky proces co zaplna RAM (napr. vir alebo blby SW).

Co sa tyka tej grafiky tak u ATI sa to vola HyperMemory, HyperMemory, skus ci sa to u teba neda vypnut v nastaveniach ovladacov. Ovladace dufam mas aj k zakl.doske aj ku grafickej karte nainstalene najnovsie.

P.S. a restartuj tie Win a pozri sa na to po restarte.

Inac podla toho ze "V mezipaměti" 1566 znamena myslim ze mas 1566MB RAM volne (pouzite na cache filesystemu kedze je to volne). P.S. Zastrelit debila ktory tie Win lokalizuje. Ak bude treba RAM tak Win zbytocnu diskovu cache zahodi, ak to neprogramoval nejaky debil v MS.

Diskovu cache si mozes skusit obmedzit ak chces napr. v registroch, uisti sa ze LargeSystemCache je 0, potom budes mat minimalnu diskovu cache. Popisane napr. tu http://keznews.com/3623_Windows_Vista_Memory_Tweak_ Guide uplne naspodku.