Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplati sa nahradiť OS na tomto stroji?

dobry ide oto že stary cca 10 rocny stroj:
Microsoft Windows XP Professional
AMD Sempron(tm) Processor 2600+
1.61 GHz,
1,00GB pamäte RAM
128mb GK
ako vidno,je ozaj slabucky, uvazujem mu tam namiesto toho xp skusit nahrat linux? ale aby som to zbytocne nerobil,tak sa chcem opytat ci mi to nejak pomoze alebo nie... myslim ci pojde aspon nacitanie stranok,videi rychlejsie alebo nie a mam rovno vyhodit ten pc..

• Tak v otazce bezpecnosti by mohla byt lepsi ta linuxova distribuce.

[TiP] ~ :i: Existuje i OS typu "Android x86", kde mas i vyber aplikaci APP z Google store, tak jako na tabletu Android. Kyby jsi mel CPU Intel, doporucil bych ti mozna i HACKINTOSH kde by mozna i zvladl "Apple OSX 10.5@Leopard"
* Tyto aplikace, budou na tvuj PC i alespon IMHO lepsi vyber, reaktivnejsi, kde android aplikace nepotrebuji takové HW pozadavky (1Gb RAM zcela staci na vetsinu apek) jak klasicke x86 aplikace pro Windows etc..

[Muze se hodit] :
• Odkaz na Android x86 : http://www.android-x86.org/
• A jina alternativa za Android x86 ? Klik "SPOILER" :

Remix OS : http://www.jide.com/remixos
• Bohuzel budoucnost operacniho sytému RemixOS (na bazy Android), neni zcela jasna, kde od projektu bude mozna opusteno.
[UKAZKA Z REMIX OS]

[JAK SE INSTALUJE ?]:
• Instalace neni stejna, jako treba Windows, pro mensi zpresneni, bych te rad pobidl mrknout nasledujici video :

S odretými ušami, W7_x32 bit., by sa dala riadne okresaná sedma vyladiť, že by mašina išla, ako raketa (net, pošta, nejaké video v nižšom rolíšení, zvuková strižňa). Zrejme by sa musel nakonfigurovať swap na nastavenie min.-max. 4.096MB.

W7 sa dá upraviť, že nebude žrať systémové prostriedky viac, než nejaké chudobné, príbuzné distro Linuxu. Len to chce ovládať aspoň základy OS Windows.