Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC upgrade

Dobry den, mam v plane PC upgrade, ale neviem sa rozhodnut, co mam spravit. 1. moznost je taka, ze kupim najlepsi procesor, ktory je kompatibilny s mojou doskou (i7-4790k). 4790k je ale cenovo podobny ako i7-8700k, ktory je lepsi. Z toho vyplyva 2. moznost, ze kupim novu dosku, ktora by bola kompatibilna s i7-8700k. Oplati sa ale platit ~150€ za dosku iba kvoli tomu, aby som namiesto 4790k upgradoval na 8700k? Ide mi hlavne o vykon v hrach. Chcem, aby to par rokov drzalo krok s najnovsimi hrami. GPU by som zobral GTX 1070 alebo 1080 ak klesne cena.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Kupovat čtvrtou generaci procesorů je na pováženou, ani ne tak ohledně výkonu, ale pokud ti deska s.1150 klekne tak budeš s tím drahým K procesorem namydlený, adekvátní desku už nekoupíš.
Ovšem osmá generace procesorů vyžaduje desku s 1151/čipset Z370 + paměť moduly DDR4.

▪ Proc kupovat pro UPGRD predrazené CPU i7 ? (za tu cenu mas Ryzen + RAM)

[TiP] ~ V takovém pripade, bych redeji doporucil zakoupit za polovicni cenu nejaky "pouzity" (urcite nic nového) Intel@Xeon E3-xx, ktery se da sehnat, nebo osobne mam nejlepsi zkusenost se stranky kde prodavaji pouzité HW casti pro server.
* Staci jen trochu pohledat.

- Intel@ Xeon je prakticky to samé co Intel@i7 (identicka architektura), takze herni vykon stejné Gen vyjde nastejno, jen nema grafickou cast (IGP) a nekteré maji trochu vetsi cache L3.
* Jinak Xeon se pouziva na hry bezne, nekolik sem jich jiz osadil do hernich sestav, funguji dodnes. Jinak maji velke uziti i pro Server, ale ne jen, i Apple ho pouzival diky jejich vykonu do svych profesionalnich MAC Workstation..