Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Jakej monitor 24 VA vs IPS

Zdravím mám v plánu koupit novej monitor a stávající VA BenQ GW2450HM použiju jinde.Zůstanu asi u 24 FHD protože nová GPU bude následovník GTX1060 6GB použití většinou net filmy a sem tam hry,jenže pořád nevím jestli vzít IPS nebo zase VA.U IPS je to pořád dokola IPS glow dost často atd takže nějaký zkušenosti tipy na monitor ? Z IPS to vidím jenom na iiyama XU2492HSU-B1 kde jsou komenty všelijaký ohledně podsvícení,u VA pak opět BenQ GW2470HM nebo iiyama ProLite X2474HS-B1 má někdo nějakej z těhle monitorů? Recenze se už pomalu nedělaj jako dřív a je jich málo,zaráží mě tak nízký ceny aby dnešní VA nebyl horší než starej jako se mě stalo u monitoru Tn Acer kterej je k ničemu,co sem porovnával parametry toho BenQ tak jsou úplně stejný jako u toho co mám akort je o dva litry levnější a má jinej rámeček.....

Jakej monitor z těhle nejlepší vola?

71%
6%
24%

Poznámka:
Kupuješ, vybíráš monitory nižší cenové třídy kde jsou rozdíly zanedbatelné a více méně jak se zrovna ten či onen kus/série povedl a to hlavně podsvícení, které je jistý problém u všech výrobců = žádný to nemá/neumí vyrobit na 100%.
Pokud chceš mít jistotu, tak třeba je vidět fyzicky v akci a sám usoudit který ti vyhovuje.
(jinak monitor je vysoce návyková záležitost a každý to vidí, posuzuje jinak dle svých očí a pocitů)

No fyzicky Ok jenže to znamená vzít objednat vybraný kusy najednou a nejlepší si nechat,zbytek vrátit jinak nevím kde by je měli vystavený alspoň ty lepší,obchody tuto jsou nacpaný těma levnejma a třeba iiyamu sem nikde v obchodech neviděl,všude Samsung,LG + noname značky a většinou všechno Tn....

No já to nezjišťoval nějak ,ale tady pobočka Most měkdo vracel router a prodavač mu říkal že peníze na účet do měsíce až,ale je to už nějaká doba taky.Jinak mě docela překvapuje u tý iiyama ProLite ty vadný pixely co psal i XoXo ,tak jestli to nemá nějakej důvod to jejich záruka 0 vadnejch pixelů 30 dnů od koupě ,buhví odkud ty panely berou a jaký kvality,no já půjdu zase do značky BenQ - GW2765HE tak snad to nebude trefa vedle....

mif - srovnávat VA s Tn tak to si přehnal krapek...;-)

Já vím že mluvíš o úhlech tu mám Va BenQ GW2450HM a úhly ok pokud nekoukáš odněkud extrémě z boku,zato jsem dostal Tn Acer K222HQLbd a větší srač... jsem neviděl to musím čučet rovně přímo do něj ,jakmile se hnu kamkoliv obraz je totálně v hajzlu šedej a nekoukatelnej.:-)