Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSX - Možnosti otvírání složky

Zdravím lidi,
mám takový menší problém.
Omylem jsem změnil otvírání souboru na finder a tak se mi soubor otvírá jako složka.
Problém nastal v tom, že u složky nejde měnit výchozí program pro otvírání. Myslíte, že je nějaká možnost to vrátit zpět ? Nebo dát mcbook do továrního nastavení.
Děkuji za odpověď.

ak to spravne chapem, tak si mal subor s priponou .xyz a nastavil si mu, ze sa ma otvarat pomocou aplikacie finder?
a to sa ti ako podarilo, kedze mne Finder ako default program neumoznuje na ziadny subor nastavit.

Nevím jak se mi to pomhlo, myslím, že jsem při otevřít klikl na složku místo na aplikaci nebo já nevím jak se mi to povedlo, ale teď musím otravně vždy ten program otevřít a otevřít to v tom :/
Asi nezbyde nic jeného než tovární nastavení co ?