Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RAMky na desce dělají neplechu...

Zdravim ,opět tu .
Včera jsem tu byl s problémem že s novou deskou ASRock G41C-GS R2.0 jsem nerozjel PC.Problém jsem vyřešil že jsem zapojil jen 1 RAM (1x1GB DDR2).Mám totiš 6 RAMek (2x1GB DDR2,4x4GB DDR2).PC funguje jen s tou 1 (1GB),když ji prohodím za tu druhou 1GB tak funguje ,ale když jsou tam obě tak PC nejde.Nevím jestli je problém v BIOSu nebo že musím reinstalovat ovladače k desce,ale vím jistě že to zdrojem není.Hledal jsem ve specifikacích a nic divného jsem nenašel.Děkuji za odpověď.
Další info stručně:

Max oper. paměť desky 8GB ( DDR2-800,DDR3-1333)
Deska má 4 RAM sloty (2xDDR2,2xDDR3).
Ramky jsou stejné značky,modelu i data koupě a doby používání(JSOU FUNKČNÍ).
Procesor Q9550.

Řešení:

V podstatě jakékoliv rychlejší RAM zvládají provoz na nižší frekvenci. Ale čím rychlejší moduly, tím větší pravděpodobnost že budou mít organizaci Single Rank (1Rx8) a tedy budou na tvé desce nepoužitelné. Než něco koupíš, tak si 100% ověř že jde opravdu o 2Rx8 moduly.

Ono udržovat téměř mrtvého při životě do nekonečna nejde. 16GB v 4 modulech je maso... prostě už je to limit architektury , i když je pochopopitelné že v té době asi 4GB je maximum na modul.
Na DDR4 teď mám 1x16GB za 2000 Kč.
Ze specifikace (podpora DDR2 + pomalé DDR3) je zřejmé, že jde o nějaký první brzký model desek, co měly podporu DDR3.

Reinstalace driverů je nesmysl. Už jen pro to, že RAMky se dostávají do provozu dříve než OS.

Mě nezajímají 16GB.......
Já jen potřebuji vědět včem je problém.
A že jsou nové modely to vím ,ale pokud nejste ještě plnoletý jako já ,tak víte že za výplatu z brigád si PC za 25k nekoupíte.A jinak nevým co je na mém PC mrtvého jen tu mám menší problém.

Shrnutí:

Na desce ASRock G41C-GS R2.0 s procesorem Intel Q9550,který má FSB 1333.Mi nejdou ramky Samsung 2x4GB DDR2 800.Nevím proč.Procesor podle manuálu by měl podporovat tuto frekvenci ramek.Počítač se pak chová jako by tam žádné ram nebyly,tudiž nenaskočí ani úvodní obrazovka MB.Ramky by měli být v pořádku,ale když je zasunuji do slotu tak jdou ztěžka.

Mám určitou představu
- 32 paměťových čipů K4T1G044QF (2řady po 8 na každé straně modulu)
- S velkou pravděpodobností mix čipů s různým časováním
BCE6 = DDR2-667, CL5
BCE7 = DDR2-800, CL5
BCF7 = DDR2-800, CL6
Jestli je to ono, tak to jsou paměti, u kterých většina prodejců píše, že jsou jen pro AMD (protože tam je větší šance, že to bude chodit).

Tak to jsi na Intel desce zcela bez šance. Podívej se trochu na tohle:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/html/common/file/support/part_number_decoder/DDR2_code.pdf
Začneme od konce - MCE6
M - M-die (na tom nezáleží)
C - provozní teplota 0-95 stupňů
E6 - DDR2-667 CL5 (takže ty paměti rozhodně nejsou DDR2-800)

Ale to co hlavně rozhoduje o tom, že ti to na té Intel desce nepůjde je to, že to jsou x4 čipy (6 a 7 písmeno v označení), takže ty tvé paměťové moduly mají z hlediska výsledné organizace pro desku charakter Single Rank modulů (16 čipů dá celkem 64bitů). A žádná deska s775 (pominu-li serverové) neumí Single Rank moduly nad 2GB.

Takže můžeš přestat cokoliv zkoušet, ta tvé desce jsi s uvedenými moduly zcela bez šance.

V podstatě jakékoliv rychlejší RAM zvládají provoz na nižší frekvenci. Ale čím rychlejší moduly, tím větší pravděpodobnost že budou mít organizaci Single Rank (1Rx8) a tedy budou na tvé desce nepoužitelné. Než něco koupíš, tak si 100% ověř že jde opravdu o 2Rx8 moduly.