Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna DVD za SSD

Ahojte,
chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s výměnou DVD mechaniky za SSD u notebooku Lenovo G50-30. Mám v plánu dát do něj KINGSTON SSD disk 120GB A400. Vím, že by byl lepší výkonnější notebook, ale tohle teď je a je to hrozně pomalé, tj. SSD by tomu určitě prospěl. Jde mi hlavně o ten díl, do kterého vložím SSD a vyměním to celé za DVD mechaniku. Na ebayi jsem našel TOHLE, ale nechce se mi čekat dva měsíce než to příjde. Dá se něco podobného koupit i v česku? Díval jsem se, ale zatím neúspěšně.

Předem díky za odpovědi

Když už, tak vyměnit za disk, který je osazený, a ten původní osadit do adaptéru místo DVD, a zrychlíš jedině načítání programů, jinak veškerá činnost bude stejně pomalá (nezrychlí to ani procesor, ani paměti).

je to notebook na kterém se dělá jenom kancelářská práce, nějaké videa na youtubu, filmy atd. max se na něm hraje The Sims a to je vše, není teda třeba, aby to byla nějaká střela, ale aby se všechno tak strašně dlouho netáhlo, když chci jenom otevřít prohlížeč. Přemýšlel jsem, že až se bude tenhle notebook likvidovat, můžu z něj to ssd zase vytáhnout a udělat z něho externí SSD, přes nějaký box, který je k tomu určený. Mělo by to jít, ne? Jinak ta výměna, je na to potřeba nějaká další část, kdybych měnil HDD za DVD a SSD za HDD?

To zpomalení práce má na svědomí unavený OS. SSD sice znatelně urychlí spuštění NB,ale to je v podstatě poslední a jediná pozorovatelná změna. Navíc se SSD nedává místo mechaniky (pomalejší sběrnice),ale na místo HDD. Kup si vetší SSD rovnou a nedělej takové harakiri.Dobré je případně při instalaci OS zapnout funkci AHCI místo IDE. Pokud ji NB podporuje.

i když je to starý brak s pentiem, tak tam by bylo zrychlení markantní, předpokládám že notebook nemá msata, natož. m.2, ale bylo by to dobré zjistit. Dobré je také zjistit, jakou verzi SATA to bude umět.
Nemáš tam stejně SSHD disk? ten by měl být snad o něco rychlejší, ale stále oproti SSD je to nic.