Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou tiskárnu do domácnosti?

potřebovala bych poradit jakou tiskárnu do domácnosti nyní jsem měla HPa musela vždy koupit obě barvy když jedna došla,vytisklo to pár papíru a bylo po barvě ,za obě jsem dávala kol 700kč typ 650,nechci znovu udělat chybu a neustále do ní vražet to už by mě přišlo levněji zajít si kde na kopírku,dcera studuje a papíry často tisknout potřebuje,prosím poradte moc děkuji,doplnuji mám windows 10
Změna předmětu, původně: tiskárna (karel)
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

Řešení:

Pokud nepotřebuješ barvu a stačí pouze ČB, doporučuji laeserovku Samsung Xpres 2875ND, která je za cca 4150,- Kč (odkaz).
Cartriž s tonerem na 3000 stran (kompaktibilní-neoriginální) se dá sehnat za cca 300,- Kč, válec na 9000 stran za cca 400,- Kč. Pak 1 stránka vychází na cca 0,15 Kč a hlavně nezasychá !!!
Měl jsem dříve několik barevných "inkoustovek", ale tohle je na tisk textů nejlepší a nejlevnější. Určitě se vyplatí a jde zapojit i do sítě.
Odkaz na tiskárnu:
https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/samsung-xpress-sl-m2875nd/

To máš sice pravdu, ale pro inkoustovky je cena neoriginálních nižší pouze o cca 20-30% (HP, Canon), u této víc jek 60%. A zatím jsem nikdy neměl problém s "neoriginály".
Zajímalo by mně, o jaká rizika, dle Tvého názoru, při jejich používání jde. Nanejvýš nefungují plnohodnotně.
Ale zatím jsem se s tím , jak už jsem řek, nesetkal. A u inkoustovek jsem běžně doplňoval i několikrát do cartridže samotný inkoust.
A že by mohly poškodit vlastní tiskárnu (multifunkci)? Nevím jak.
Tak ji nestraš! :-D

Díky za informaci. Přiznám se, že to jsem nevěděl. Ale u té své, mnou výše uvedené multifunkce, s neoriginální kazetou, zatím tento problém není. Hned jsem si to vyzkoušel. :-)
A mám ji napojenou na síť a tiskneme, kopírujeme a skenujeme na ní 3 účastníci.
A měl jsem kliku, podařilo se mi ji koupit dokonce na Bazoši za 2500,- Kč, zánovní, s vytištěnými cca 2000,- stránkami a ještě s 2 letou zárukou. A 3 x kazetu s tonerem a válec jsem ihned dokoupil na 9000,- stránek za 1300,- Kč.
Takže opravdu provoz - stránka za 0,15 Kč. Tak levně a kvalitně mi zatím žádná netiskla. :-D
Ještě jsem uvažoval o laeserové multifunkci Ricoh SP204NSF, která stála 2500,- Kč a na Aukru ji dokonce bylo možno koupit novou v aukci i za 1500,- Kč. A není taky špatná, kamarád, který se "vyzná" ji má a velice si ji chválí.
To ještě doplňuji k původní otázce pro tazatelku.;-)

Vidíš. Já koupil novou inkoustovou od Epson L6160 (3 roky záruka, do konce roku byl 1200,- cashback), k tomu jsem dostal náplní na 14 000 stran. A musím říct, že se tisk posunul hodně dopředu. Už to skoro není poznat, jestli jsi to vytisknul na laseru nebo inkoustu. Už předtím jsem tisknul s WorkForce hodně levně, teď už to počítat ani nemusím, tohle doma ani nevytisknu a dřív odejde tiskárna.

tak poznat to jde, u laseru jsou jednolité černé plochy lesklejší. A kvalitní pérovka bude na laseru vždy lepší, ta technologie má jednoznačně vždy menší roztřepení (což je logické, nenasákavý papír nelze u inkoustu použít - leda by se použil fotopapír, ale to je poněkud nákladné řešení). Na druhou stranu, barevné přechody, pastelové barvy apod. umí daleko lépe inkoust, a to právě díky "rozpíjení", u laseru jde téměř vždy najít tiskový rastr.

Nicméně pro běžné použití je dnes obojí naprosto vyhovující.

U moderních inkoustovek se neoriginály neřeší, protože originální lahvička inkoustu stojí do cca 200Kč a potiskneš s ní na 3000+ stránek.

Co se rizik u neoriginálních tonerů týká, je jich celá řada. Kromě toho, který vzpomenul JaFi, je to třeba riziko netěsnosti, kdy vadné stěrky a těsnění zapříčiní zasvinění tiskárny tonerem. Toner s nesprávnou konzistencí dokáže taky ulpívat na mechanice tiskárny (typicky pec, v případě barvotisků i na mechanice přenosových pásů), což někdy končí až "zalepenou" tiskárnou.

Takže tě šlechtí, že přiznáš, že nevíš jak lze neoriginálním tonerem poškodit tiskárnu, ale v takovém případě by to chtělo více pokory. ;-)