Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutí aktualizací Win 10 Pro

Zdravím dobrý den... mám zvláštní požadavek, potřeboval bych vypnout Win Update. Problém je následující (zkoušel jsem hledat na netu ale nikde jsem nenašel můj problém) služba Windows Update je zastavena, V registrech jsem zastavoval "Pomocníka". Už jsem jej i na tvrdo smazal jako ".exe". Nicméně vždy se mi nějak stáhne/zapne já nevím. Pokud spustím "msconfig.exe" tak tam tu službu pro jistotu ani nevidím... a pokud se spustí služba, tak ji přes příkazový řádek nezastavím, resp. zastavím ale během deseti minut je opět funkční. Už jsem vypínal i úlohy v Plánovači a výsledek nulovej. Při restartu/zapnutí pc se mi opět do půl hodiny ukáže pomocník a že stahuje ovladače... Důvod toho, proč chci tu službu zakázat/zrušit je to, že používám starší periferie (herní ovladač, grafický tablet apod.) a po aktualizaci jsou nefunkční... u grafického tabletu pomůže přeinstalace z originálního CD, ale neustále přeinstalovávat ovladače po aktualizacích je otravné... kór, když jsou pomalu co týden... a o bezpečnostních záplatách a "důležité" úloze WinUpdate prosím nemluvte... je to zbytečné... Windows je tak jako tak děravej, že mu i cedník může jen tiše závidět...

Intel® Core™ i3-4160, 3M Cache, 3.60 GHz
NVIDIA GeForce GTX 745 (OEM) 4GB, DDR3
8GB DDR3
Windows 10 Professional 64-bit -> aktualizace z Win 7 Pro 64-bit

Předem děkuji všem za nápady, postřehy a pokud možno vyřešení problému.

Jen si proboha nerozesírej registry !!!! U verze 1709 (W10 Pro) je uživatelské nastavení v menu "nastavení" - "aktualizace a zabezpečení" a v menu Windows update si otevři "upravit možnosti" a tam si aktivuj "pozastavit aktualizace" . Pokud jsi ale neprovedl (potřebnou) aktualizaci na verzi 1709,tak to nejde pozastavit (bez následků).

Když je řeč o aktualizacích:
Mám aktivivané desítky, ale pravidelně je nepoužívám. Občas je zapnu, aby se aktualizovaly (aktualizaci ovladačů mám zakázanou).
Dotaz:
Jak se bude chovat počítač, když dlouhodobě není připojen k internetu a tudíž si nasahá na web Windows Update?
Budou se i tak desírky dožadovat aktualizací a případně vyhrožovat ohroženou "bezpečností". Připadá mi, že ty obří balíky oprav jsou nějak nafouklé. To tam mají každý měsíc stovky MB oprav?

P.S.
Zatím si bohatě vystačím ze sedmičkami, které splňují moje skromn požadavky.

Sa máš, ty americký buržuj s dvoma systémami. Ešte oznám, že si vlastníkom dvoch počítačov, jeden s W7 a druhý s W10 a rozdrapí nás od zášti a jedu.

Ak nie je Windows pripojený na net, neodosiela Telemetriu, Defender nešpicľuje po sieti ani nie je nonstop v kontakte so spriatelenými servermi MS (akamai), detto Cortana, Bing, Store, OneDrive, apps, Ceip, Appraiser, teda nebude sa šprajcovať nejakými hláseniami na monitore o svojom nezabezpečení či nutnej záplaty.

Radšej zostaň pri svojej skromnosti u W7. W7 odosiela viac šifrovaných dát v paketoch na ústredie serverov MS, než vyladená W10. Ak by si vlastnil kvalitnejší HW firewall (Zyxel ZyWall nad 700€) nastavený v interaktívnom režime, zistil by si tento rozdiel.

Nuda [95.102.236.xxx] @zlý muž, 10.03.2018 09:01 #9
Sa máš, ty americký buržuj s dvoma systémami. Ešte oznám, že si vlastníkom dvoch počítačov, jeden s W7 a druhý s W10 a rozdrapí nás od zášti a jedu.

Máš vtipnou odpověď, ale plnou jedu. Desítky jsem aktivoval jako chudý důchodce jen z vysranosti, když je MalýMěkký dával gratis. A to pro strýčka Příhodu. Nepoužívám je jako hlavní systém, protože mi "nesedí" módní placatý design a mnoho dalších vychytávek... Ale to je věc vkusu jednoho každého soudruha.

Dokonce je možné provozovat starý i nový systém v dualbootu. A Microsoft to strpí. Není nutné mít dva počítače. U této elektronické licence je ale jedna zrada. Kdo si zrušil instalaci tzv. podkladového systému a po čase se chce vrátit na př. k (legálním) sedmičkám, může se dožít toho, že při čisté instalaci není uznán product key.

Můj dotaz byl celkem jasný: co se stane na neaktualizovém systému W10
a) když není dlouhodobě připojen k internetu - začnou Windowsy ječet?
b) a když se potom připojí - nebudou mi Windousy nadávat?

Zkoušel to už někdo?

- Mi tak mame hodne pocitacu (uzel, offline vetev) pod Windows 10, (security) UPdaty provadime manualne pomoci naseho serveru (WSUS), kritické automaticky hned, ostatni (custom) zhruba po jednom mesici od oficialniho vydani.
* Pocitace sou jen v lokalni siti (local ring) bez pripojeni na WAN.

- Co by ti mel psat? Ze nemas aktualni update a ze si je mas aktivovat.
* Nekteri z toho delate zbytecnou vedu a konspirace vseho druhu a vzdy se ukaze nekdo a napise "Ale ja pouzivam Windows 7", tak si je pouziveje, co s tím...

XoXoChanel @zlý muž, 10.03.2018 13:34
* Nekteri z toho delate zbytecnou vedu a konspirace vseho druhu

Po uvedení W10 jeden konspirační web, jehož jméno se nesmí vyslovovat, přinesl dezinformace o tom, že počítač každého uživatele odesílá do Redmondu spoustu informací.
Potom náš expert uveřejnil zachycenou onu inkriminovanou komunikaci a došel k závěru, že se nic závadného neodesílá.
Za nějakou dobu sám Microsoft uveřejnil seznam dat, které shromažďuje. Umírnění hodnotitelé poznamenali, že je těch dat nezvyklé množství.
Letos Microsoft umožní skrz jejich aplikaci přístup každého uživatele k shromážděným datům. Ke všem?

Jako uživatel/neuživatel desítek žasnu, jak dlouho po spuštění počítače je zatížen disk na 99% a počítač se nedá po dlouhou dobu používat - mám slabší disk (5400rpm). Pachatel toho zatížení není ve Správci úloh k nalezení.

Jestliže má Microsoft takovou mohutnou zpětnou vazbu od insider uživatelů i obyčejných lidí, co s tím vlastně dělá. Za tři roky by musel být systém pozlacený a bez chyb. A není.

Nechápu podrážděné reakce expertů, když se někdo dotkne vlastností systému Windows 10.

kozakl @zlý muž, 10.03.2018 14:54 #17
Dej si do pořádku počítač

Hoši, všichni, kteří máte choutky dávat knížecí rady: nekažte si sobotní odpoledne. Dostali jsme se daleko od tématu.

P.S.
Můj "pomalý" počítač je téměř v továrním nastavení - čistá instalace, s minimem aplikací a proředěnými dlaždicemi a všechny "živé" zastaveny.
Ale faktem je: bez SSD na Desítky nelez!