Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde web Steamu?

Zdravím, přestal mi jít od dnešního rána web steamu. Včera večer ještě vše normálně šlo, dnes ale napíše toto:

Access Denied
You don't have permission to access "http://store.steampowered.com/" on this server.
Reference #18.443c1002.1520617833.9f273ee (pokaždé jiné číslo)

Stejný problém i na ostatních počítačích v domácnosti.
Přes clienta se tam normálně dostanu, ale přes prohlížeč ne.
Čím to?

Skus najprv nahodiť (nabútovať mašinu) do RAM z externého média nejaké distro live Linuxu z usb/cd (Ubuntu), či sa vstavaným FF od Mozilla nepripojí.

Modem resetuj spinkou pod napájaním 230V, drž nonstop spinku v diere aspoň 60sec. Potom nastav modem základnými údajmi.

Pingnutie na store.steampowered.com = IP je 69.162.80.57 - ide bezchybne, web je funkčný.
Problém bude jedine u Distrii. Je možné, že má nastavené DNS servery svojho poskytovateľa pripojenia, nech nastaví na niektorý Public Domain DNS Server (klasicky 8.8.8.8 a sekundár 8.8.4.4)