Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potrebujem pomôcť so školským zadaním "K" (práca so štuktúrami, poliami a súbormi)

No tak je to tady, ďalší čo otravuje s domácimi úlohami. :-D

http://it4kt.cnl.sk/c/pvjc/2018/problemset.01.k.html

zdravím potreboval by som poradiť so zadaním, kód mám už zvätša napsaný ale mám tam chyby, a na niektoré neviem vôbec prísť. Jedná sa hlavne o prácu so štruktúrami poliami a so súbormi viď link hore.

Když tak Vás mohu pridať do contributor listu do môjho osobného GitHubu alebo Vám dať key k teletype Atom.

ďakujem ak mi pomôžete...

zdravím, potreboval by som poradiť, s funkciou fprintf, pomocou ktorej potrebujem do súboru fp odstrániť posledný riadok:

fprintf(fp, "%n %n", list[MAX-1].name, list[MAX-1].score);

tohle nefunguje. znak n by mal tlačiť "nič" a prepísať tým aktuálny zoznam pozostavajúci s mnoho riadkov, kde jeden riadok sa skladá z prvkov name a score ktoré sú oddelené medzerou.

Zmazať riadok v tomto prípade zmazať obsah, ale zalomenie z predchádzajúceho riadku do tochto nechať...

takže súbor bude mať na konci vždy jeden prázny riadok.

No ... tohle je (pokud to chápu správně, neboť C neovládám) formátovaný výstup.

viz. https://www.tutorialspoint.com/c_standard_library/c_function_fprintf.htm

Tudíž pokud chceš něco nahradit, je to správně, ale nemůžeš tam nechat samotné hodnoty. Pokud jsem to pochopil správně, tak %n by naopak mělo být ve výstupu místo polí.

https://stackoverflow.com/questions/3401156/what-is-the-use-of-the-n-format-specifier-in-c