Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mají RAM vliv na chod hry?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký mají na chod hry vliv paměti RAM. Prostě nějak odůvodnit proč je tak lepší mít víc a jaký to má dopad/vliv na vhod hry

Děkuju
Změna předmětu, původně: RAM (karel)

Každý program potřebuje ke svému běhu paměť RAM. Operační systém, pokud má RAM dostatek, nechá celý kód v paměti. Pokud dostatek nemá, odkládá nepotřebné části na disk (virtuální paměť) a v případě potřeby je pak z disku zase načítá. To neustálé přetahování z paměti na disk a zpět pak zdržuje.
Ale neznamená to, že čím víc paměti si do systému dáš, tím bude hra rychlejší. Pro hraní her je nějakých 8GB rozumná, zvyšování už ti pak nic nepřinese. Mnohem větší dopad na rychlost hry má grafická karta, která se stará o vykreslování hry.