Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hdmi převod USB

Doobrý den

Mám notebook který nemá HDMI. Potřebooval bych propojit TV s notebookem pomoci HDMI.Tím myslím HDMI do televize a USB do notebooku.Existuje takový kabel a šel by obraz a zvuk z notebooku na televizi děkuji.

samotna pritomnost usb c konektoru nezarucuje ze cez to pojde aj obraz. USB-C alternate mode nie je povinne a aj keby ho zariadenie s usb-c podporovalo, tak nemusi podporovat hdmi ale trebars len dp apod. A neviem ktory ntb ma usb-c s hdmi supportom. Mozno jeden acer pre ktory je ta acer redukce

• Mozna nezarucuje, ale neznamena ze nepojede. Ja pouzivam dve zarizeni na [USB-C] a to :
1) [USB-C -> USB-C] (Zakladni deska -> 2K@144Hz Monitor ktery je také port [USB-C] vybaven).

2) Druhy používám [USB-C do HDMI 2.0] (Plug & Play) zakoupen na Amazon za 15€ kde 'normalni cena' se pohybuje okolo 35-50€)[/i], s podporou zobrazeni 4K@60FPS.
* Jde pouzit i u nekterych telefonu pro zobrazeni na monitoru ci televizi.

Keby to ten PC nepodporoval tak logicky by to neslo. Na to aby to slo tam musi vyrobca nadrbat extra suciastky, to nejde len tak samo od seba nahodou. Na PC sa to moc nerobi, ma to vyznam mozno v telefone aby sa usetril 1cm konektor. Nemyslism si ze sa dotazovatel pytal na telefon.
... ked tam USB-C ma, tak samozrejme treba overit ci to u toho PC pojde cez to.

Na PC sa to moc nerobi

• O Thunderbolt 3 jsi nekdy slysel ? Jaké ma protokoly ? 'Ah', i video .. tak proc 'drbat extra suciastky,' ? Kam ?!
• Kuprikladu vsechny Apple, XPS od Dell uz jsou timto portem vybaveny uz nekolikaty rok, u stolnich PC, tento port [USB-C] (Thunderbolt3) maji snad vsechny Intel zakladni desky uz od chipsetu [H/Z 2xx]. (+- od roku 2016 se stim potkame skoro u kazdého z uvedenych zarizeni)

Nemyslism si ze sa dotazovatel pytal na telefon.

• Nech toho prosimte, bylo to napsané jako DODATEK k vyuziti pripojeni [USB-C], treba ma Samsung nebo jiny telefon ktery to zrovna podporuje, tak proc to nenapsat ..

Clovece USB-C samo o sebe NEMA povinnost alternate modu (to je to tvoje video). Cpe to tam napr. ten intel a apple a aj ked to vie video tak NEMUSI podporovat HDMI ale trebars len DP signal.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB-C#Alternate_Mode_partner_specifications
intel a apple kvoli tomu davaju na dosku extra suciastky. USB-C je univerzalna vec, thunderbolt je len podmnozina akoze sak sa do toho nasereme aby to zas nebolo kompatibilne od intelu. USB-C neni primarne kvoli videu.

Koukám, že tomu rozumíte, zajímala by mě jedna věc ohledně USB-C: když se řekně, že daný PC/notebook umí přes USB-C například HDMI nebo miniDP, mohou tam být rozdíly implementaci :?
1. nativně
2. jako alternate mode
3. přes převodník (signál musí jít přes výhybku do konvertoru, ale pak stejně se zamíří do USB-C). je nebo může být tahle možnost č.3 alternate mode?
Možná jsem tyhle 3 body promíchal, ale právě tomuhle nerozumím...

Je nějaká množina protokolů (USB 5gbps, USB 10Gbps, HDMI, miniDP, napájení, Thunderbolt3), která pomocí USB-C konektoru jde vždy ? Například thunderbolt 3není vůbec častý, zatímco USB 5Gbps je jistotka.

Samotny USB-C konektor neznamena vobec nic, len USB.
Ak dal vyrobca na dosku extra napr. tento chip https://ark.intel.com/products/94031/Intel-JHL6540-Thunderbolt-3-Controller tak mas na tom v navode napisene hura tralala toto je thunderbolt3 port my sme svetovi a to funguje potom ako bud USB, alebo PCIe, alebo DP. HDMI priamo nemusi, zavisi to asi aj od chipsetu ale tie prevodniky na HDMI su asi aktivne takze fungovat by mali. Pasivny (nejaky extremne lacny) prevodnik ist nemusi (moze).
Akoze je dost mozne ze u mnohych USB-C portov pojde aj prevodnik na HDMI, len pisem ze to proste nemusi byt nutne vzdy podporovane len preto ze to je USB-C konektor. Ten konektor je povinne len USB, vsetko ostatne je nepovinne.
(viz wikipedia Alternate Modes are optional; USB-C features and devices are not required to support any specific Alternate Mode. The USB Implementers Forum is working with its Alternate Mode partners to make sure that ports are properly labelled with respective logos)