Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID1 mSATA + 2.5 SATA

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda půjde ve Win 7 Pro 64 E nastavit software raid 1 za pomocí rozdílných úložišť - jeden 1TB disk do mSATA a jeden 2.5 1TB SATA klasický točák.
Důvodem tohoto řešení je limitace prostoru v chassis, nejedná se o standardní desktop a je možno 2 úložiště vyřešit pouze takto.
Bude případně ten raid spolehlivý? Je mi jasné že to není na 100%, ale jen jestli někdo neví, zda to aspoň teoreticky bude fungovat.. případně na čem to hlavně závisí.

Díky

• Miroring ?
• 1T mSATA ? (za +- 300-400Euro ?)
* 2x M.2 ano, ale na to se pouziva treba MSI Genie.

[TiP] ~Bud osad 2x mSata, nebo 2x SATA (6Gb/s)
* Ty dva disky mSATA + SATA jinak spolu do RAID profilu nejdou, nebo vidis je v nabidce RAID ?.

• O jaky jde cil, proc potrebujes mirroring ?

[TiP] ~ Misto mirroring muzes provest i zalohy na externi HDD pres port USB, jestli ti jde o zalohu dat a nemusis si lamat hlavu s RAIDem a 'internim' ulozistem..
• Rychlost USB je dostatecna, z externiho disku neni problém spustit hru, nebo neco jiného s vetsim natlakem na tok informaci, nejaké zalohy ani nepociti, v rychlosti pri pripojeni na externi HDD problém neni.
* Uvadim to jen ho jako tip, jelikoz nevim, zda-li je raid podmikou. V pripade ze nemuzes pouzivat porty USB, jde pouzit pro zalohu i [NAS], nebo jiné lokalni uloziste, server, pres ruter ..

• Jinak existuji ruzné RAID radice, jako mSATA pres PCI, ale pripadne mi to zbytecné.

*Ilustracni obrazek PCI M.2 RAID Radice

[81gUDOiGzuL._SX522_.jpg]