Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač v síti není v seznamu ale síť funguje

V síti vidím všechny počítače kromě jednoho. Přitom z něj mám sdílenou složku jako odkaz na ploše a do složky se normálně dostanu, v adresním řádku se normálně a správně objeví název počítače a sdílená složka. Proč ale počítač nejde vidět v seznamu počítačů v síti, když tam všechny ostatní jsou? Přitom na počítači, který není v seznamu ostatní počítače vidím.

Příkazem net use jde sdílená složka namapovat.

Paradox je ten, že v Linuxu (Mint Xfce) se ten počítač v síti objeví, jen ve Windows ne. Windows 10 Home 64bit.

Díky za každou radu, restarty všech zařízení jsem zkoušel, všechny sítě jsou privátní. Domácí skupinu nepoužívám.

Díky za radu, nakonec jsem našel řešení, které okamžitě zabralo. Stačí spustit tento dávkový soubor jako správce:

@echo off
net stop Browser
net start Browser
echo Check network neighborhood, if it's OK press Ctrl+C, if not press any key...
pause >nul
netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
rem netsh firewall reset
echo Press any key to restart computer or Ctrl+C to restart later...
pause >nul
shutdown /r