Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zmazať windows z HDD?

Dobrý večer, mám z notebooku SSHD disk, a chcel by som sa opýtať či sa dá z neho neako odinštalovať windows ?? Na SSD by mal byť windows a na HD ostatné hry,a moje súbory.. Potrebujem to tak spraviť aby som vymazal iba Windows z SSD a aby mi na HD ostali všetky ostatné veci.. Dá sa to ? Ak áno tak ako ? Chcem tam hodiť nový windows, keďže mi procesor nepodporuje windows 8.1.. Vopred vďaka.. :)

Vůbec si nejsem jistý, co se sokolíkovi stane s SSHD po formátu. Dělal jsem to sice jenom dvakrát (v obou případech mořské gatě), vždy ve finále mrtvá kočka. Ty sračky nejdou ani normálně rozdělovat. Skončilo na tom Ubuntu, to ty nádhery aspoň vidělo jako jeden disk.

Konkrétne čo?... Že mám SSHD a naňom je win8.1 a potrebujem ten win8.1 vymazať a nabootovať windows 10...

Nájsť windows na disku a stisnúť DELETE to asi nevymažem čo?.. Chcem to nejako spraviť tak že ak zapnem pc alebo notebook tak sa mi spustí do "" bootovacieho režimu"" (ten "režim" kde potrebujem cd alebo usb s windowsom aby som ho nainštaloval)...

Stranou od počítačov nepôjdem určite.. Riešenie si skusim nájsť ktore by mi najlepšie vyhovovalo. V téme som sa iba pýtal či sa dá vymazať windows z disku, a ak áno tak ako.. Stačilo zareagovať buď: Nie nedá sa../Áno dá sa (link kde by som sa dozvedel viacej)...

"Chcem tam hodiť nový windows" - len nevyčíňaj so znalosťami "zmazať Windows".

Dá sa zmazať Windows, ale jedine nabútovať mašinu z externého média nejakým live distrom Linuxu. Lenže nie je to pravé orechové.

Ideálne je nabútovať mašinu s ISO Windows a použiť nástroj priamo z dielne MS zn.: Diskpart.exe s veškerými k nemu určenými príkazmi až po odstránenie (Clean) logických oddielov.

Inštalátor inteligentného OS sa o ostatné vecičky (formát NTFS, rozdelenie aktívneho a primárneho oddielu v prípade x64 bit.) mile rád postará.

No tak špekuluj sám,tady jsou(jsme) samí blbci,co tomu nerozumí.
Už Ti to tu psali všichni a shrnul to karel:

Tak ono se nabízí ten stávající disk nechat tam, kde funguje a do PC zakoupit SSD nebo 3,5" HDD, ale to by bylo moc jednoduché.

A stejně tak musíš zakoupit i další OS,jinak to legální nebude.Třeba jako vymyslíš,že nainstaluješ jednu licenci na 2 disky a budeš vždy zapínat jen jeden z nich,to nejde.