Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno jak zjistit že mam ssd

čaute jak zjistit že mám v pc ssd, u výrobce píšou že bych ho tam měl mít ale pro jsittou bych si to chtěl ověřit
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

• Pres nejaky SW, nebo v system info, stiskni [WIN+R] a napis|vloz :

MSINFO32

'Identifikovat typ' pripojeného média pomoci [Powershell] :
* :i: COD muzes je okopirovat a prilepit do console powershell. (CTRL+C kopie, CTRL+V prilepit)

Get-PhysicalDisk | Select FriendlyName, MediaType

[81687-ps-hdd-identity-jpg]
• Zobrazit "podrobné informace" o tvém ulozisti :

Get-PhysicalDisk | Select *

[81686-ps-ssd-identity-png]

[BONUS]
• Script "zobrazeni podrobnosti o HDD" Powershell ISE:

Get-WmiObject -Class MSFT_PhysicalDisk -Namespace root\Microsoft\Windows\Storage |
     Select FriendlyName,
     SerialNumber,
     @{
         name="MediaType";
         expression={
             switch ($_.MediaType) {
                 3 {"HDD"}
                 4 {"SSD"}
             }

[81688-ps-script-png]